Найчастіше для діагностики захворювань сечостатевої системи використовують УЗД. Це найбільш доступний, абсолютно не шкідливий та високоточний метод визначення стану органів калитки і передміхурової залози (простати). Органи калитки – це яєчка, додатки та оболонки яєчок, передміхурова залоза, сім’яний канатик.
КОЛИ ПОТРІБНЕ УЗД ОРГАНІВ КАЛИТКИ
Пройти УЗД необхідно при появі таких симптомів:
- біль внизу живота, у паху, спині, який віддає у промежину, ноги та інші ділянки тіла;
- часте сечовипускання;
- біль чи дискомфорт при сечовипусканні;
- зміна кольору калитки (почервоніння, синюшність);
- зміна форми чи розміру органів калитки;
- проблеми з потенцією;
- затрудненене сечовипускання;
- розширення підшкірних вен калитки.
При вчасному виявленні патології органів калитки легше попередити та вилікувати урологічні хвороби, еректильну дисфункцію і т.п. Кожному, кому не байдуже його чоловіче здоров’я, варто проходити профілактичне УЗД органів калитки та передміхурової залози хоча б 1 раз на рік.
Часто УЗД передміхурової залози та сім’яних міхурців проводять при планових профілактичних оглядах чоловіків, 1 раз на рік, навіть при відсутності скарг. Чоловікам, у яких є повторні запальні процеси сечового міхура, необхідно обстежити передміхурову залозу і переконатись у відсутності хронічного простатиту.
ЯКІ ЗМІНИ ВИЯВЛЯЄ ТРАНСРЕКТАЛЬНЕ УЗД?
За допомогою ультразвукової діагностики можна виявити:
- виявлення доброякісних та злоякісних утворів, аденоми простати;
- визначення венозного застою;
- розширення вен сім’янного канатика (варикоцеле);
- збільшення кількості рідини (водянка яєчка – гідроцеле);
- запальні процеси яєчок та додатків яєчок (епідидиміт, орхіт, епідидимоорхіт);
- травми яєчок (гематоми);
- неопущення яєчок (крипторхізм, агенезія, гіпоплазія);
- грижі.
Враховуючі ранній початок статевого життя серед молоді, рекомендовано хоча б раз на рік проходити профілактичний огляд та консультацію у лікаря-уролога.
ПІДГОТОВКА ДО УЗД КАЛИТКИ ТА ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ
УЗД передміхурової залози і органів калитки не потребує спеціальної попередньої підготовки: останнє сечовипускання за не менше ніж за 1-2 години перед діагностикою. Так, фізіологічно наповнений сечовий міхур допоможе адекватно оцінити рівень залишкової сечі пацієнта.
Запис на ультразвукову діагностику за номером (032) 245-00-00, (050) 245-00-00 або заповніть форму на сайті і вам зателефонують.