Декларація з сімейним лікарем та педіатром
Прийом лікаря - 600 грн
За статистикою, в 90% спадковість, а саме спадкові захворювання очей є причиною поганого зору або ж навіть сліпоти у дітей. Як правило виявити їх можна ще при народженні або в ранньому дитячому віці, саме по цій причині обов’язковим є огляд малюків ще у пологовому будинку.
Наступний візит малюка до офтальмолога має бути у віці 3 місяців та в 1 рік.
Обовязковим є профілактичний огляд маленьких пацієнтів у лікаря у віці 3 років перед початком відвідування дитячого садка), а також у віці 6-7 років перед тим, як дитина піде до школи).
В подальшому консультація дитячого офтальмолога буде необхідною дитині кожного року, тому що з початком навчання в школі значно зростає навантаження на зоровий апарат дитини.
Також батькам необхідно знати ті основні ознаки, які можуть вказувати на початок захворювання у дитини
Основними причинами, які мають викликати занепокоєння у батьків маленьких діток є:
дитина не може зафіксувати погляд на лампочці (на першому-другому місяці життя), на іграшці на відстані 15-25 см від обличчя (з другого-третього місяця життя) «плаваючий погляд»;
у віці двох місяців у дитини зникає рефлекс стеження за предметами, що знаходяться на відстані 20 см від його обличчя;
широкі зіниці, які в дитини не звужуються навіть при яскравому освітленні;
на фото зі спалахом в дитини одна зіниця світиться рожевим, а друга білим (сірим чи зеленим) кольором;
одне око відрізняється від іншого за такими ознаками як розмір, зовнішній вигляд, діаметр зіниць;
погіршення зору (дитина не бачить ті предмети, які бачите Ви, при заплющуванні дитиною одного ока малюк протестує або проявляє різке занепокоєння);
погана орієнтація дитини в сутінках (малеча не може знайти іграшку, натикається на предмети, обережно та повільно пересувається);
відхилення ока в будь-яку сторону, навіть якщо це носить не постійний характер (косина); Сіпання очних яблук (очі «бігають»);
дитина часто «мружиться» Почервоніння очей;
набряк або почервоніння повік;
виділення з очей жовтуватого або зеленуватого кольорів;
очі безпричинно сльозяться;
світобоязнь;
перенесена травма голови;
будь-яка, навіть незначна травма ока.
При попаданні стороннього тіла в око дитини потрібно негайно викликати швидку допомогу.
У дітей дошкільного і шкільного віку на захворювання вказує наступне:
Дитина відмічає погіршання зору вдаль чи зблизька;
Тримає книгу дуже близько до очей, при читанні пропускає слова;
Дитина скаржиться на головний біль при зорових навантаженнях;
Часто потирає очі, мружиться, придивляється;
Почервоніння очей;
Набряк, почервоніння повік;
Слизисті виділення з очей жовтуватого та зеленуватого кольорів;
Сльозотеча; Світлобоязнь;
Біль в очах, свербіж;
Відчуття стороннього тіла в оці;
Якщо в дитини була травма ока, навіть незначна.
Іноді очні симптоми є передвісниками більш глобальних проблем усього організму дитини, тому своєчасна діагностика допомагає виявити недугу на ранніх стадіях. Це дає можливість в подальшому уникнути розвитку важкої патології Як часто потрібно відвідувати дитячого офтальмолога. Перший огляд в окуліста відбувається ще в пологовому будинку. Якщо дитина народилася здоровою і доношеною, її необхідно оглянути в 1 рік.
Наступний огляд проводиться, коли маляті виповниться 1 рік. Потім в 3 роки, коли дитина починає відвідувати дитячі дошкільні заклади. Обов'язковий огляд у 6-7 років перед зарахуванням до школи. Далі періодичні огляди необхідно проводити щороку.
Беручи до уваги той факт, що причиною порушення зору можуть бути інші захворювання офтальмолог на підставі власних спостережень та висновків може скерувати маленького пацієнта до інших лікарів ендокринолога, невропатолога та ін.)
Якщо в дитини виявлено хронічну прогресуючу патологію, яка пов’язана з порушення зору, кабінет лікаря офтальмолога потрібно відвідувати регулярно,щоб контролювати стан очей та запобігти подальшому погіршенню зору.
Річ у тім, що діти народжуються далекозорими. Поступово з ростом і розвитком зір нормалізується. Але цей процес потребує контролю лікаря, аби не пропустити ніяких серйозних порушень. Батьків часто хвилює, що саме буде робити лікар, і як малюк буде реагувати на огляд.
Огляд проходить у кілька етапів: Розпитування дитини (чи батьків), про те що турбує. Візуальний огляд повік, слізних проток, очей. Визначення гостроти зору і рефракції. Повний огляд з допомогою спеціального сучасного обладнання. На основі проведених обстежень лікар робить висновок про стан здоров'я очей дитини і дає відповідні рекомендації.
Спеціальної підготовки для огляду не потрібно вистачить звичайних гігієнічних маніпуляцій і відсутності косметичних засобів. На візит до окуліста варто взяти із собою окуляри і контактні лінзи, якими користується дитина. Записуйтеся на прийом до дитячого офтальмолога за телефоном (032) 245-00-00 або через форму на сайті.
відділення: Педіатрія
відділення: Педіатрія
відділення: Педіатрія
відділення: Педіатрія
Акції
пр. В. Чорновола, 45А/9
Телефон:
(050) 245 00 00
(032) 245 00 00
(068) 245 0000 (Viber)
вул. Зубрівська, 21
Телефон:
(050) 245 00 00
(032) 245 00 00
(068) 245 0000 (Viber)
Раппапорта, 6
Телефон:
(050) 245 00 00
(032) 245 00 00
(068) 245 0000 (Viber)
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом