ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Однією з найчастіших скарг на прийомі у лікаря є запаморочення. Запамороченням називають порушення, що характеризується відчуттям руху тіла у просторі, відчуття руху предметів навколо себе та втратою рівноваги.
Запаморочення – це не хвороба, а симптом. Близько 80 неврологічних, офтальмологічних, серцево-судинних та інших захворювань характеризуються регулярними запамороченнями.
Існує системне та несистемне запаморочення. Перше зустрічається значно рідше. Йому притаманне ураження вестибулярної системи, зниження слуху, нудота та блювання.
ПРИЧИНИ ЗАПАМОРОЧЕННЯ
Запаморочення, крім того, бувають пароксизмальними (періодичними, на декілька годин, секунд) та хронічними.
Пароксизмальне запаморочення виникає через:
психосоматичні порушення;
хвороба Меньєра;
нервові стани, недосипання;
гіпоглікемія;
нестабільний артеріальний тиск;
мігрені;
вертеброгенна недостатність.
Хронічні запаморочення найчастіше виникають через:
Серед причин запаморочення також називають ускладнення захворювань, вестибулярний нейроніт, інсульт, пухлини стовбуру мозку, серцево-судинні захворювання, хвороби крові, цукровий діабет, захворювання ЦНС, зору, тривожні стани тощо. Часто запаморочення виникає під час панічних атак.
Пацієнти описують симптоми по-різному, проте все можливо звести до декількох основних пунктів:
непритомність та переднепритомний стан: поява нудоти та відчуття страху, в очах темніє, з’являється пітливість;
порушується рівновага – важко втриматись на ногах, починає хитати;
потемніння в очах після зміни положення;
поява відчуттів, котрі важко визначити: «туман у голові» або «легке сп’яніння».
ДІАГНОСТИКА ПРИЧИН ЗАПАМОРОЧЕНЬ
Як вже було зазначено, запаморочення є симптомом величезного переліку захворювань. Саме тому для постановки точного діагнозу і причини порушення вестибулярного апарату необхідне повне всебічне обстеження. Сюди входить:
консультація таких лікарів як невролог та отоларинголог;
за необхідністю – обстеження у терапевтів, окулістів, інфекціоністів, кардіологів та судинних хірургів;
за необхідністю – рентген скроневої кістки, шийного відділу хребта, аналіз крові;
доплерографія магістральних судин;
КТ і МРТ.
Дослідження слухового та вестибулярного апаратів у отоларинголога є необхідним. Тут діагностика індивідуальна і базується на виявлених соматичних захворюваннях.
Якщо внаслідок діагностики жодних проблем зі здоров’ям виявлено не було, то допомогти може зміна способу життя: відмова від шкідливих звичок, проведення більше часу на свіжому повітрі, спорт та тренування вестибулярного апарату.
ЛІКУВАННЯ ЗАПАМОРОЧЕННЯ
Процес лікування спрямований на покращення самопочуття пацієнта та знищення першопричини, котра таки викликає запаморочення.
Для успішного лікування призначається індивідуальний підхід та поєднується медикаментозна і вестибулярно-адаптаційна терапія.
Телефонуйте для запису на прийом та обстеження у неврологічному відділенні клініки «Оксфорд Медікал» у Львові за номерами: (032) 245 00 00, (050) 245 00 00.
Також ви можете заповнити форму на нашому сайті.