ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Полінейропатія – це захворювання, яке вражає периферичну нервову систему. Воно характеризується паралічами, вегетосудинними та трофічними розладами, порушенням чутливості. Найчастіше патологія симетрично уражає нижні кінцівки. Полінейропатія буває різних видів – алкогольна, токсична, діабетична.
ЧОМУ ВИНИКАЄ ПОЛІНЕЙРОПАТІЯ?
Полінейропатія – це не самостійне захворювання. Зазвичай, це ускладнення інших проблем, навіть таких, що не стосуються центральної нервової системи. Серед найчастіших причин називають:
синдром Гієна-Барре та інші аутоімунні процеси;
отруєння алкогольними напоями, важкими металами;
дія певних лікарських препаратів;
спадкова схильність;
цукровий діабет;
соматичні захворювання;
цитомегаловірусна інфекція;
кліщовий бореліоз;
злоякісні та доброякісні пухлини;
дифтерія.
СИМПТОМИ ПОЛІНЕЙРОПАТІЇ
Клінічні прояви захворювання поділяють на три типи: рухові, чутливі та вегетативні.
1. Рухові
Знижується тонус м’язів. Основним місцем ураження виступають нижні кінцівки, проте з розвитком захворювання процес може поширитись на дихальну та краніальну мускулатуру. Розвиток м’язевої слабкості та атрофії розгиначів стоп. Це може пояснити так звану «півнячу ходу», котра є характерною для таких пацієнтів. При «півнячій ході» людина піднімає ноги набагато вище, ніж зазвичай, щоб пальці не зачіпали підлогу.
2. Чутливі
Нервове волокно пошкоджене, тому у пацієнтів часто виникає сильний нейропатичний біль. Такий біль стійкий, він пече та зудить, часто стріляє та пронизує все тіло.
Часто захворювання супроводжується порушенням чутливості м’язів, що призводить до нестійкості при ходьбі та стоянні, підвищується або знижується температурна чутливість.
3. Вегетативні
Вегетативні прояви – це ті симптоми, котрі пов’язують з трофічними порушеннями та порушенням в судинах: шкіри на стопах (вона стає багряно-синього кольору та набрякає, з’являється безліч мікротравм), ламкість та тьмяність нігтів на ногах.
ДІАГНОСТИКА ПОЛІНЕЙРОПАТІЇ
Поставити діагноз «полінейропатія» може лише невролог спільно з іншими лікарями – онкологами, ендокринологами, терапевтами, тощо.
Ускладнює завдання той факт, що захворювання несамостійне, а виступає ускладненням інших проблем. Діагностика включає у себе: електрофізіологічне дослідження, аналіз крові, оцінку неврологічного статусу. При потребі – проводиться магнітно-резонансна томографія та біопсія нерву.
ВИДИ ТА ЕТАПИ ЛІКУВАННЯ
Розрізняють етіологічне, патогенетичне та симптоматичне лікування.
Мета етіологічного напрямку лікування – визначення та знищення причин виникнення хвороби. Без усунення головного захворювання чи переведення його в стан ремісії, можна не очікувати стійких позитивних результатів.
Симптоматична терапія має за мету усунення больових відчуттів за допомогою спеціальних медикаментів.
За відновлення функцій уражених нервів відповідає патогенетична терапія. Вона характеризується довгими курсами прийому необхідних препаратів.
Реабілітаційні заходи поводяться за призначенням лікаря.
Телефонуйте для запису на прийом та обстеження у неврологічному відділенні «Оксфорд Медікал» у Львові, можна номерами: (032) 245 00 00, (050) 245 00 00.
Також ви можете заповнити форму на нашому сайті.