Шановні пацієнти! На сайті ведуться технічні роботи, в зв'язку з чим можливі тимчасові перебої в роботі форм зворотного зв'язку. Зв'язатися з нами можна за контактними номерами телефону. Вибачаємося за тимчасові незручності

Лікування порушень пам'яті

Порушення пам’яті – це патологічний стан людини, під час якого повноцінне зберігання, накопичування та використання інформації, отриманої в процесі сприйняття оточуючого світу, стає неможливим.

 

Це один з найпоширеніших у сучасному світі розладів, що здатен істотно зіпсувати якість життя кожній людині. Статистика каже, що постійним порушенням пам’яті страждає майже чверть всього населення Земної кулі.

ПРИЧИНИ ПОРУШЕННЯ ПАМ’ЯТІ

Є безліч факторів, що впливають на порушення пам’яті. Часто причини бувають простими – такі, як нервове перенапруження, депресії та тривожні стани. А також проблеми з більш серйозним походженням, серед яких можна виділити:

 • Лікування порушень пам'ятізагальний астенічний стан (через соматичні захворювання або гіповітаміноз);

 • хвороба Альцгеймера;

 • травми черепно-мозкової зони;

 • атеросклероз мозкових судин, спазм судин головного мозку, інсульт, інші хронічні порушення кровообігу в мозку;

 • вікові порушення;

 • пухлини в головному мозку;

 • психічні захворювання;

 • регулярне зловживання алкоголем;

 • вроджені хвороби, що характеризуються розумової відсталістю (синдром Дауна).

Так, внаслідок інсульту існують загальні розлади пам’яті – повне зникнення спогадів на час захворювання або тотальна амнезія, коли пацієнт не впізнає навіть близьких людей. Проте за якісної реабілітації розумові функції здатні відновитись практично у повному обсязі.

СИМПТОМИ ПОГІРШЕННЯ ПАМ’ЯТІ

Симптоми даного захворювання можуть мати як раптовий, так і прогресуючий характер. Характер їх може також бути кількісним. У такому разі виділяють такі прояви хвороби:

 • амнезія – людина не пам’ятає подій за певний період часу, або повністю;

 • гіперамнезія – навпаки, посилення пам’яті;

 • гіпоамнезія – часткове погіршення пам’яті;

 • інші види амнезій та порушень пам’яті.

Діагноз «порушення пам’яті» може поставити лише лікар-невролог. За необхідності також можлива консультація суміжних спеціалістів та додаткові обстеження для виявлення причин.

 

Для постановки діагнозу потрібні лабораторні та інструментальні дослідження, іноді – КТ МРТ.

ЛІКУВАННЯ ПОРУШЕННЯ ПАМЯТІ

Для початку лікування обов’язково повинна бути виявлена причина порушення пам’яті. Уже після цього призначається курс лікування, котрий підбирається індивідуально. Спеціалісти враховують вид та характер порушення. Терапія направлена на корекцію захворювань, що стали першопричинами погіршення пам’яті, часто буває довгостроковою, а іноді і довічною.

 

При лікуванні використовують групи препаратів, спрямованих на усунення першопричини, а також такі, що впливають на метаболізм головного мозку та покращують розумові процеси.

 

Записатись на прийом у неврологічне відділення «Оксфорд Медікал» у Львові, можна номерами: (032) 245 00 00, (050) 245 00 00.

Також ви можете заповнити форму на нашому сайті.

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом