ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Більшість людей хоча б раз в житті зіштовхувались з болем в спині та попереку. Звичайно, іноді це – результат перевтоми чи важкої фізичної праці, проте в таких випадках він не є регулярним. Якщо ж біль у спині є систематичним, то варто звернутися до лікаря, адже мало хто знає, що він може бути спричиненим різними патологіями хребта та внутрішніх органів або ж виникає при системних захворюваннях.
ЧОМУ ВИНИКАЄ БІЛЬ У СПИНІ?
Існують первинний та вторинний синдроми виникнення болю в спині та попереку.
Основна причини виникнення больового синдрому – грижі хребта, спондильоз та остеохондроз. Це – первинний синдром. Крім цього, існує ще декілька можливих причин болю в спині та попереку, серед яких:
подразнення нервів хребетного стовпа;
захворювання внутрішніх органів – біль віддає в поперек;
защемлення нервових корінців;
подразнення зв'язок і м’язів;
набряк зв'язок і м’язів.
Важливо також не відкидати можливість захворювань, котрі віддають у спину:
цистит;
пієлонефрит;
сечокам’яна хвороба;
запалення придатків матки;
патологія передміхурової залози;
проблеми кишечника та легенів.
До вторинного синдрому входять такі причини:
переломи хребців спини;
метастази та пухлини у спинному мозку;
інсультний стан;
інфекційні хвороби (такі як туберкульоз чи бруцельоз);
сколіоз;
синдром Рейтера, ревматоїдний артрит.
Біль в спині може також виникати через буденні звички, такі як паління, сидяча та стресова робота, сильне фізичне навантаження. Больовий синдром часто пов’язують також з віком чи ожирінням.
ДІАГНОСТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ СПИНИ
Основною проблемою людей, котрі мають регулярні проблемами зі спиною, є відкладання візиту до лікаря. Не варто думати, що тут не може бути нічого серйозного. Найбільш небезпечним є біль в грудному відділі хребта. Зазвичай, він є найбільш непередбачуваним, причина його – справді серйозна: це може бути як інфаркт, так і пухлина.
Якщо ви помітили, що болі в спині є не разовими, а регулярними, необхідно звернутися до лікаря-невролога. Він в свою чергу повинен провести огляд та спеціальні тести для диференціації болю.
Часто призначаються додаткові обстеження, щоб підтвердити або виключити можливість патології. У це обстеження входить консультація суміжних лікарів (терапевт, гінеколог, уролог), УЗД, КТ або МРТ.
Часто лабораторна діагностика також є необхідною.
ЛІКУВАННЯ БОЛЮ В СПИНІ
Після виявлення причини лікар призначає необхідне лікування. Якщо патологій та проблем з іншими органами виявлено не було, то лікування включає в себе медикаментозну терапію – протинабрякові препарати, протизапальні, знеболюючі, а також препарати для покращення постачання крові до ураженої ділянки.
Крім того, призначається комплекс фізичних вправ для укріплення хребта та підвищення тонусу м’язів. Якщо больовий синдром є дуже сильним – можуть застосовувати паравертебральну блокаду.
Варто зазначити, що найважче лікується біль в поперековому відділі, котрий віддає в ноги. Саме тому при виникненні будь-якого виду болю в спині чи попереку необхідно одразу звертатися до спеціаліста!
Телефонуйте для запису на прийом та обстеження в неврологічне відділення «Оксфорд Медікал» у Львові, за номерами: (032) 245 00 00, (050) 245 00 00.
Також ви можете заповнити форму на нашому сайті.