Шановні пацієнти! Медичний центр «Оксфорд Медікал Львів», працює за двома адресами: проспект В. Чорновола, 45А, вул. Зубрівська, 21 (на Сихові).
Графік роботи: пн - сб з 9:00 - 19:00
Неділя з 11:00 - 16:00

Лікування невралгії трійчастого нерва

Невралгією трійчастого нерва називають функціональне захворювання периферичної нервової системи, основною ознакою якого є напади болі в одній частині обличчя.

 

Лікування невралгії трійчастого нерваУявіть собі блискавку або різкий удар електричного струму такої сили та інтенсивності, що можна втратити свідомість, у себе на обличчі. Больові відчуття вражають половину обличчя людини: щоки, шкіру чола, зуби, губи, очні западини. Вони завжди сконцентровані лише у місці нападу, не віддають у вухо, руку, тощо. Крім того, болить лише половина лиця, одразу все лице боліти не може.

 

Як правило, напади тривають всього кілька секунд, проте біль від цього меншим не стає. Повторюваність нападів буває різною, так само як і тривалість перерв між нападами. «Світлі проміжки» можуть тривати кілька днів або тижнів.

 

Від сильного болю хворий ціпеніє. Біль досягає такої сили, що розширюються зіниці, можуть текти сльози.

ПРИЧИНИ НЕВРАЛГІЇ ТРІЙЧАСТОГО НЕРВА

Найчастіша причина – це здавлення нерва. Зазвичай, така проблема є спадковою і на це впливають дефекти судинної стінки. Причинами виникнення захворювання також можуть бути:

  • постгерпетична невралгія (ураження вірусом Епште́йна—Барр);

  • переохолодження лицевої частини голови;

  • цукровий діабет;

  • травми черепа, обличчя;

  • пухлини головного мозку;

  • вроджене звуження каналів в якому проходить нерв;

  • стоматологічні, отоларингологічні проблеми.

Важливо також знати, якими є причини виникнення больового нападу. Часто, біль виникає при звичайних, щоденних процесах, таких як гоління у чоловіків, процес їжі, чищення зубів чи прийом рідин. Посмішка, плач, сміх, нанесення макіяжу чи різкі запахи – все це може викликати больові відчуття та хворобливі, стійкі імпульси.

ДІАГНОСТИКА НЕВРАЛГІЇ

Симптоми невралгії зазвичай настільки очевидні, що поставити діагноз не складає жодної проблеми. Клінічна картина є надто яскравою. Набагато ж важчою задачею є встановлення причини виникнення та джерела запалення.

 

Відповідно, обстеження у невропатолога є вкрай важливим при перших ознаках захворювання, а при необхідності - консультації суміжних спеціалістів

Крім того, за потреби проводиться МРТ або КТ діагностика.

ЛІКУВАННЯ НЕВРАЛГІЇ

На початковому етапі лікування зусилля скеровуються на усунення больового спазму. На сьогоднішній день існує достатня кількість методик, щоб зменшити больові відчуття, усунути кількість больових приступів та вилікуватись.

Спочатку лікування проводиться на медикаментозному рівні. Якщо такий метод виявляється неефективним – проводиться оперативне втручання.

 

Проте, оскільки причини виникнення у всіх різні, то і лікування призначається різне. При наявності супутньої патології (першопричини), яка призвела до появи невралгії, то спершу усувається вона, а вже потім лікується сама невралгія.

Саме тому лікування в кожному випадку підбирається індивідуально. Невралгія трійчастого нерва може бути ознакою якого-небудь іншого, серйознішого захворювання. Тому дуже важливо звернутися до лікаря вчасно.

 

Не займайтесь самолікуванням! Ви можете нашкодити своєму здоров’ю, приймаючи непотрібні ліки. Призначити правильне лікування може тільки кваліфікований спеціаліст.

Телефонуйте для запису на прийом та обстеження в неврологічне відділення «Оксфорд Медікал» у Львові, за номерами: (032) 245 00 00, (050) 245 00 00.

Також ви можете заповнити форму на сайті.

( Рейтинг: 4.49, голосів: 49 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар-невропатолог вищої категорії<br>Стаж роботи: 50 років: Потайчук Людмила Іванівна
Потайчук Людмила Іванівна Лікар-невропатолог вищої категорії
Стаж роботи: 50 років
Лікар-невропатолог вищої категорії<br>Стаж роботи: 50 років: Потайчук Людмила Іванівна
Потайчук Людмила ІванівнаЛікар-невропатолог вищої категорії
Стаж роботи: 50 років

інформація про лікаря

1970 р. - закінчила Львівський державний медичний інститут. 

З 1971 р. працювала на станції «Швидкої медичної допомоги». 

Працювала лікарем-невропатологом в поліклініці; в неврологічному відділенні госпіталю інвалідів війни; в обласній лікарні 4-го управління.  

Була завідувачкою  неврологічного відділення Залізничної лікарні. 

Вагомий досвід роботи отримала в нейрохірургічному відділенні Залізничної лікарні під керівництвом заслуженого лікаря України М.І.Караповського.

Працювала в Діагностичному центрі Львівської клінічної лікарні на залізничному транспорті.

З  2022 працює невропатологом в Оксфорд Медікал Львів. 

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом