ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Найбільш поширеним різновидом болю в п’яті є так звана п’яткова шпора. П’яткова шпора – це захворювання, котре може виникнути у практично будь-якої людини. Кажучи по-науковому, це стан, що обумовлюється накопиченням солей кальцію в ділянці, де підошва фасція прикріплюється до п’яткового горбика. Звичайно, серйозної загрози життю та здоров’ю людини це захворювання не несе, проте створити значний дискомфорт може дуже просто. Саме тому не варто затягувати з лікуванням, щоб така незначна проблема не створювала проблем з ходьбою.
Найчастіше захворювання розвивається у жінок віком від 40 років, проте, внаслідок погіршення екологічної ситуації, загальним погіршенням якості харчування, стоячої роботи та постійних навантажень на ноги, така проблема все частіше виникає у молодому віці. У зоні ризику також перебувають спортсмени.
ЧОМУ ВИНИКАЄ П’ЯТКОВА ШПОРА?
До причин виникнення болю в п’яті відносять:
надмірну вагу, що створює тиск на стопи при ходьбі;
ревматизм;
викривлення хребта;
довге носіння взуття, котре не підходить до анатомічної будови стопи;
плоскостопість;
судинні захворювання;
серйозне навантаження на болючу область;
нейродистрофічні порушення;
різноманітні травми стопи, розтягнення м’язів чи зв'язок;
вікові зміни організму.
Однією з найчастіших причин також називають збої в обміні речовин та стоячу роботу.
Попередити виникнення п‘яткової шпори не так вже й важко – варто обирати правильне ортопедичне взуття та устілки. А крім того, важливими є активний спосіб життя, дотримання принципів здорового харчування, відсутність зайвої ваги і вчасне лікування захворювань, що виникають допоможуть вам уникнути не лише цієї проблеми, але і нескінченного списку інших.
СИМПТОМИ ЗАХВОРЮВАННЯ
Звичайно, основним симптомом п’яткової шпори є біль в п’яті, іноді – оніміння ніг. Зазвичай, хворі порівнюють характер болю з уколом голкою чи цвяхом. Локально ж біль знаходиться саме в центрі п’яти, набагато рідше – в центрі стопи або по її бокам. Проте, жодного зовнішнього прояву захворювання немає. Найбільш вираженим біль стає зранку, коли хворий встає з ліжка і робить перші кроки. Часто впродовж дня біль стає незначним і майже непомітним, проте під вечір дає про себе знати з новою силою.
Якщо хворобу не почати лікувати вчасно, то болі ставатимуть сильнішими і постійними.
ДІАГНОСТИКА П’ЯТКОВОЇ ШПОРИ
Для того, щоб поставити діагноз «п’яткова шпора» проводиться лабораторна діагностика. Обов’язковою є консультація у лікарів неврологів та терапевтів. За необхідності також призначають додаткові обстеження, такі як КТ або МРТ діагностика, ретгендіагностика, УЗД.
ЛІКУВАННЯ ПЯТКОВОЇ ШПОРИ
Часто пацієнти думають, що для того, щоб позбавитись п’яткової шпори, потрібне хірургічне втручання. Проте, це не так.
Після точної постановки діагнозу в першу чергу проводиться протизапальна та знеболююча терапії. Важливими при лікуванні є також ортопедичні допоміжні засоби, що покращують ходьбу та зменшують больовий синдром.
Якщо при діагностиці були виявлені супутні патології, котрі підсилюють біль, то призначається також лікування виявленого захворювання.
Телефонуйте для запису на прийом та обстеження у неврологічному відділення клініки «Оксфорд Медікал» у Львові за номерами: (032) 245 00 00, (050) 245 00 00.
Також ви можете заповнити форму на нашому сайті.