Гайморит (верхньощелепний синусит) – це запалення або набряк слизової оболонки, що вистилає гайморові пазухи. Здорові пазухи заповнені повітрям. Але коли вони заповнені рідиною і заблоковані, мікроби ростуть та викликають інфекцію.
Існує декілька типів захворювання, але в основному це гострий і хронічний синусит. Гострий гайморит виникає раптово і супроводжується болями у проекції гайморових пазух. Триває до 2-х тижнів. Що стосується хронічного гаймориту – то він триває 4 тижнів і довше, приблизно раз в рік можливі рецидиви.
ЧОМУ ВИНИКАЄ ГАЙМОРИТ?
Зазвичай хворобу викликають інфекції, котрі потрапляють в носову порожнину через кров або повітря. Також гайморит може виникнути як ускладнення після не вчасно вилікуваної застуди. Ще декілька причин, які можуть привести до блокування пазухи:
- алергічний риніт, тобто набряк слизової оболонки носа, гіпертрофічний риніт (збільшення носових раковин);
- невеликі нарости в слизовій носа – так звані носові поліпи;
- викривлення носової перегородка (зрушення в носовій порожнині);
- заблоковані дренажні канали;
- структурні відмінності, які звужують ці канали;
- порушення імунної системи або застосування ліків, які її пригнічують;
- довге перебування у середовищі із сухим повітрям;
- недбала гігієна ротової порожнини.
Що стосується дітей, то є ще декілька причин виникнення синуситу – алергії, пустушки, не можна дозволяти дитині пити лежачи.
При проведенні обстеження, береться мазок з носової порожнини. Після такої процедури часто виявляють стафілокок, який знаходився у носі протягом тривалого часу. Симптоми можуть проявлятися не одразу, тому людина може і не знати, що вона – переносник захворювання. Проте бактерії активуються при найменшій застуді і призводять до серйозних наслідків.
СИМПТОМИ ГАЙМОРИТУ
Головними симптомами гаймориту є болі в області носу, котрі поступово стають сильнішими. Зазвичай біль стає найгіршою під вечір, інколи людина втрачає відчуття конкретного місця болю, і їй здається, що у неї болить голова. Інші симптоми:
- гнійні виділення з носа;
- відчуття болю в ділянці проекції гайморових пазух (надбрівних дуг);
- нежить;
- втрата або зниження нюху;
- відчуття закладеності в носі;
- зміна тональності голосу;
- постійний кашель;
- лихоманка, температура до 40 градусів;
- неприємний запах з рота;
- втома;
- стоматологічна біль.
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ГАЙМОРИТУ В МЦ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ»
Гайморит не можна лікувати самостійно, тому при перших симптомах одразу звертайтесь до лікаря. Він лікується медикаментозно – назначається ряд препаратів та процедур.
Спеціаліст назначає судинозвужувальні засоби місцевої дії, котрі застосовують до 5-ти днів. В окремих випадках призначають антибіотики та жарознижуючі препарати.
В МЦ «Оксфорд Медікал» також проводиться промивання носу (дренація), інгаляції, аерозольтерапія.
Що ж стосується хронічного гаймориту, то для його лікування спочатку потрібно усунути причини його виникнення.
У нашій клініці працюють лише найкращі спеціалісти та використовуються найсучасніші методи лікування. Можете бути впевненими, що ми зробимо все можливе, щоб гайморит вас більше не потурбував.
Записатись на прийом до отоларинголога, ви можете звернувшись за телефоном: (032) 245-00-00, або залишити заявку на сайті.