Лише 450 грн консультація лікаря: гінеколога, уролога, проктолога, кардіолога
Акція діє з 10.07 по 31.07.2024 р.

Консервативне лікування поліпів в носі в Львові

Лікування поліпів в носі в Оксфорд Медікал ЛьвівУ ЛОР-відділенні клініки «Оксфорд Медікал Львів» можна пройти діагностику та терапевтичне лікування поліпів у носовій порожнині. Поліпами називають доброякісні утворення округлої форми. Це — наслідок збільшення слизової оболонки. На вигляд поліп нагадує горошину, при дотику викликає несильний біль. Поліпи в носі розвиваються у 4% людей (з них 75% чоловіків). Фахівці клініки готові організувати ефективне лікування проблеми.

Чому виникають поліпи в носі?

Є кілька причин:

 • часті простудні захворювання, нежить;

 • хронічний гайморит, фронтит, етмоїдит;

 • алергічний риніт;

 • викривлення носової перегородки, що спровокувало збільшення слизової;

 • спадковий фактор.

Як визначити наявність поліпів?

Звернутися до отоларинголога клініки «Оксфорд Медікал Львів» слід, виявивши у себе такі симптоми:

 • утруднене дихання носом;

 • проблеми з нюхом;

 • часте чхання;

 • регулярні риніти;

 • головний біль.

Це непрямі фактори, які можуть вказувати на наявність поліпів в носовій порожнині. Підтвердити або спростувати це зможе лікар після діагностики. Для цього достатньо провести стандартний ендоскопічний огляд. Він дозволяє повноцінно перевірити стан слизової оболонки носоглотки і носа. Якщо виникне необхідність, лікар направить пацієнта на комп'ютерну томографію носових пазух.

Лікування поліпів носа в Оксфорд Медікал ЛьвівЛікування поліпів носової порожнини

Фахівці «Оксфорд Медікал Львів» проводять консервативне лікування поліпів носа. Воно дозволяє значно зменшити утворення, уникнути ускладнень і позбутися неприємних симптомів. В цілому медикаментозне лікування переслідує дві мети: зменшити розміри поліпів і вирішити супутні проблеми (алергію, запалення синусів і т.п.).

Курс медикаментів призначає отоларинголог на основі індивідуального обстеження і даних діагностики. Він може включати:

 1. Інтраназальнi кортикостероїди (спреї). Їх завдання — знизити запалення. Іноді цього достатньо, щоб досягти зменшення або повного зникнення поліпів.

 2. Пероральнікортикостероїди. Якщо результативність спрею низька, доктор може призначити додатковий курс таблеток з фіксованим терміном прийому.

 3. Препарати для зниження хронічних запальних процесів в носових ходах і пазухах (антигістамінні, протигрибкові, антибіотики і т.п.), в залежності від індивідуальних показників.

Лікар буде контролювати прогрес пацієнта, поки не доб'ється задовільних результатів. Якщо результативність лікування низька, спеціаліст направить пацієнта на операцію з видалення поліпів. Після неї рекомендується пройти відновний медикаментозний курс.

Чи можна не лікувати поліпи?

На першій стадії захворювання проблема здається невеликою: часто симптоми навіть не проявляються. Однак поліпи поступово розростаються. На другій стадії відчувається більшість перерахованих вище факторів. Якщо пацієнт плутає їх з звичайним ринітом і не звертається до лікаря, є ризик розвитку третьої стадії: коли поліпи повністю закупорюють ніс. Висновок: потрібно звернутися до лікаря і почати лікування якомога раніше — навіть якщо пацієнт відчуває лише невеликий нежить.

Профілактика поліпів в носі

Навіть після успішного лікування залишається ризик повторного розвитку проблеми. Щоб не допустити цього, фахівці «Оксфорд Медікал Львів» рекомендують:

 • своєчасно лікувати алергію і бронхіальну астму. Якщо вони хронічні, при частих загостреннях або нападах потрібно звернутися до ЛОРа і змінити курс лікування;

 • уникати факторів, що провокують алергії і запалення (контакту з алергенами, хімічними речовинами, дихання забрудненим повітрям і т.п.);

 • забезпечувати гігієну носової порожнини (це найефективніший метод профілактики);

 • користуватися зволожувачем повітря вдома і на роботі для зниження ризиків запалення слизової;

 • промивати ніс спеціальними розчинами. Рецепт або назви готових аптечних розчинів підкаже ЛОР.

У клініці «Оксфорд Медікал Львів» створені всі умови для ефективної діагностики та лікування поліпів в порожнині носа. Оцініть переваги і вирішіть проблеми зі здоров'ям, записавшись на прийом за номером (032) 245-00-00 або замовивши зворотний дзвінок.

( Рейтинг: 1.00, голосів: 2 )

відгуки
Романа 24-04-2024 Прекрасний спеціаліст та приємна людина. Щиро дякуємо Супрун Лесі Дмитрівні, не один раз лікували в неї дітей та онуків. Рекомендую як фахового спеціаліста.
Галина 18-04-2024 Дуже вдячна вам - Супрун Леся Дмитрівна- за ефективно проведене лікування мого сина. Ви компетентний лікар і чудова людина. Рекомендуємо Лесю Дмитрівну вже як нашого лікаря-отоларинголога
Іванна 01-04-2024 Хороший та компетентний лікар, уважна до діток, грамотно проводить лікування, обстеження. Рекомендую Лесю Дмитрівну.
Ольга 26-02-2024 Супрун Леся Дмитрівна - чудовий спеціаліст і справжній професіонал. Дуже дякую їй за проведене лікування!
Анна 11-12-2023 Хочу подякувати прекрасному лікарю Супрун Лесі ,за її професійність
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом