Отит – це запальний процес, що відбувається у вусі людини. Хворіють отитом зазвичай діти, проте внаслідок не до кінця вилікуваної застуди, він може проявитися і у дорослих. Відповідно до статистики, інфекції середнього вуха зустрічаються у 80 % дітей до 3-річного віку.
У більшості випадків отит з’являється зимою і ранньою весною. Часто інфекція середнього вуха проходить сама, без будь-яких ліків, однак, якщо біль не зникає, варто звернутися за медичною допомогою.
У залежності від локації, існують три види отиту – внутрішній, зовнішній і середній. Найчастіше зустрічається останній. По характеру виділень розрізняють гнійний отит і катаральний. Гнійний отит розвивається внаслідок потрапляння забрудненої води у вухо або ж при пошкодженні захисного шару шкіри вуха, і супроводжується виділеннями. Катаральний проходить без нагноєння але супроводжується сильним запаленням.
ПРИЧИНИ ЗАПАЛЕННЯ ВУХ
Існує цілий ряд причин, котрі призводять до отиту :
- отит часто походить від раніше перенесених інфекцій дихальних шляхів, які пізніше поширюються у вухах. Коли трубка, яка з'єднує середнє вухо з глоткою (євстахієва труба) блокується, рідина збирається за барабанною перетинкою;
- внаслідок риніту, викривлення носової перегородки, у дітей – через аденоїди – більшості захворювань носу на носоглотки;
- після переохолодження та різноманітних акустичних травм;
- зовнішній отит виникає при потраплянні вірусних інфекцій на зовнішню частину вуха.
ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ОТИТ?
Небезпека отиту полягає в складності його виявлення. Захворювання не завжди супроводжується болем у вусі.
Інколи отит може давати такі ускладнення:
- перехід захворювання у хронічну форму;
- повна втрата слуху;
- перфорація;
- мастоїдит, лабиринтид;
- параліч лицьового нерву;
- енцефаліт, менінгіт.
СИМПТОМИ ОТИТУ
В залежності від виду і характеру запалення симптоми можуть відрізнятись. Але основні з них такі:
- біль і закладеність вуха;
- шум у вухах;
- труднощі зі сном;
- лихоманка, підвищена температура тіла;
- гнійні виділення з вух;
- нудота і блювота;
- пронос;
- зниження апетиту;
- порушення розбірливості мови;
- почервоніння слухового проходу.
ЛІКУВАННЯ ОТИТУ У МЦ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ»
Лікування отиту залежить від локації і причини запалення. Після діагностики, наші кваліфіковані медики призначать саме той ряд процедур і препаратів, який необхідний для лікування конкретно випадку.
У разі гнійного отиту, лікар-оториноларинголог призначає аналіз крові та виділень з вуха. При гнійному отиті також необхідно приймати ряд антибіотиків. У разі виникнення отиту внаслідок нежиттю, обов’язковими є краплі для носа, які звужують судини і зменшують набряк євстахієвої труби, а також промивання вух. При гострому отиті середнього вуха, для покращення кровообігу, рекомендують теплові процедури, прогрівання синьою лампою, використання дезінфікуючих засобів, приймання вітамінів.
Записатись на прийом до отоларинголога у клініці "Оксфорд Медікал Львів", можна заповнивши форму на сайті, або зателефонувавши за номером (032) 245-00-00.