Шановні пацієнти! Медичний центр «Оксфорд Медікал Львів», працює за двома адресами: проспект В. Чорновола, 45А, вул. Зубрівська, 21 (на Сихові).
Графік роботи: пн - сб з 9:00 - 19:00
Неділя з 11:00 - 16:00

Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Тампони: шкода чи необхідність?

Вплив засобів інтимної гігієни на організм жінки можна прирівняти до "бомби сповільненої дії", оскільки середньостатистична жінка протягом життя може використовувати близько 20 тисяч таких «дрібничок». Тампони існують на ринку з 1933 року і з того часу не проводилось жодного незалежного дослідження про їх безпеку або вплив на жіночий організм. Всі дослідження замовлялись самими виробниками цих засобів, тому їх результати не надто критичні.

Законодавство дозволяє, щоб компанії по виготовленню засобів інтимної гігієни не перераховували на упаковці з чого виготовлений їх біленький товар. Таке можливо оскільки тампони не мають медичного призначення. А небезпечні хімічні речовини замасковують в нешкідливі слова, такі як "аромат" або "з натуральних інгредієнтів ".

У ЧОМУ Ж НЕБЕЗПЕКА ТАМПОНІВ?

 • Щоб надати засобу білосніжного  вигляду його відбілюють шляхом хлорування. Діоксин, який при цьому застосовують є канцерогеном, що осідає в жирових клітинах, а накопичуючись протягом тривалого часу може спричинити розвиток онкозахворюваннь, ендометріоз, безпліддя.
 • Тампони містять пестициди. Бо виготовлені із бавовни, яка рясно орошується цими хімікатами.
 • 94% американської бавовни вирощують із використанням генної інженерії. Тому тампони містять ГМО (генетично-модифіковані організми).
 • Віскоза, в складі тампонів добре поглинає рідину і дешевша у виробництві, ніж бавовна, проте може травмувати стінки піхви і полегшити проникнення бактерій та їх токсинів у кровотік.
 • Хімічні речовини фталати, які містяться в папері, що огортає тампон, спричиняють експресію генів, які пов'язані з хворобами серця.
 • Стінки піхви мають добре розвинену кровоносну систему, що дає прямий доступ токсинам, пестицидам, ГМО в системний кровотік.

ТАМПОНИ І ЕНДОМЕТРІОЗ

Раніше тампони могли застосовувати лише жінки, які вже мали дітей. Чому? Бо ще однією небезпекою, яку вони несуть за собою є ендометріоз. В наш час жінки більше хвилюються за свій вигляд, ніж за здоров'я. Фармацевтична індустрія, знаючи цей факт створила ультра-поглинаючі тампони, які внаслідок переповнення виділеннями вже не пропускають їх. Кров ретроградно закидається в порожнину матки, потім в маткові труби. Клітини ендометрію (функціонального шару матки, що відокремлюється  під час менструації) імплантуються у місці прикріплення чи в інших органах.

СИНДРОМ  ТОКСИЧНОГО ШОКУ  (СТШ)

Тампони створюють сприятливе середовище для всмоктування токсинів бактерій (золотистий стафілокок) в системний кровотік.

Як попередити СТШ?

 • не використовувати ультра-поглинаючі прокладки;
 • не залишати тампон на ніч;
 • при встановленні тампону - не травмувати стінки піхви;
 • чергувати застосування тампонів та гігієнічних прокладок;
 • змінювати тампон кожні 3 - 4 години.

Можна навести сто фактів про шкідливість тампонів, але жінки все одно будуть ними користуватись, бо це зручно і вигідно. Якщо ви не можете відмовитись від цього засобу, то спробуйте мінімізувати його вплив на ваш організм. І будьте здорові!

Ви завжди можете звернутися за консультацією до лікаря-гінеколога Медичного Центру «Оксфорд Медікал». Запис за телефоном 032-245-00-00.


( Рейтинг: 4.78, голосів: 27 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом