Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Стрес та боротьба з ним

10.08.2018
image

Досить складно дати визначення поняттю «стрес». Але, якщо говорити приблизно, то стрес - реакція людського організму, у відповідь на негативні емоції, хвилювання, перенапруження або просто повсякдення.

 

У кожної людини своя реакція на зовнішні подразники: одні - абсолютно не відчувають дискомфорту від будь-яких змін в житті і дуже швидко до цього звикають; інші - навпаки, відразу ж відчувають на собі будь-які зміни в будь-якій ситуації. А є категорія людей (їх більшість), які відносяться до проблем спокійно. Але все таки, в житті кожної людини були ситуації, коли стрес перебороти дуже складно.

До ознак загострення стресу варто віднести:

 • порушення сну, нав'язливість безглуздих думок;
 • роздратованість, без вагомої на те причини;
 • порушення концентрування на чому-небудь через настирливих думок;
 • відсутність можливості прийняти правильне рішення в будь-якої ситуації;
 • часте звертання до алкоголю і тютюну, в надію вирішення проблеми;
 • відсутність задоволення від улюбленої їжі;
 • постійне занепокоєння, відсутність розслаблення;
 • постійна напруга, при якому можуть виникати такі явища, як: почуття голоду, сухості в роті, тахікардія.

ЯКА ШКОДА ВІД СТРЕСУ?

Стресові ситуації зустрічаються кожен день в житті людини (пробки в дорозі, величезні черги), але кожна людина по-своєму приходить до вирішення цих проблем.

Стрес може носити хронічний характер (наприклад, коли постійні проблеми в сім'ї, на роботі).

 

Вченими доведено, що хронічний стан стресу, може нашкодити здоров'ю людини. Так, зокрема, для серцево-судинної системи, стреси можуть збільшити ризик виникнення захворювань серця в майбутньому. Проблеми можуть виникнути не тільки з боку серцевих захворювань, але і при головному болю, кишкової невралгії, псоріазі і ряді інших захворювань. При наявності стресових ситуацій, всі перераховані вище захворювання загострюються.

 

Також, коли людина перебуває у стресовому стані, можуть загостритися його відносини з близькими і оточуючими його людьми. Відбувається зниження працездатності людини, виникає апатія до виконання улюблених, а також повсякденних справ.

Чи можна вилікувати стрес?Однак часом виникають такі моменти, коли, здавалося б, весь світ валиться в очах людини, і сам він не може впоратися з такою ситуацією. У таких ситуаціях потрібно звертатися до фахівців, які допоможуть за допомогою медикаментозного лікування, або інших видів терапії.

8 СПОСОБІВ БОРОТЬБИ ЗІ СТРЕСОМ

Не праві ті, хто вважає: якщо на стрес не звертати уваги, він пройде сам собою. Насправді постійна напруга тільки накопичується. На щастя, є способи позбутися від нього:

 1. Активний спорт. Не будемо ставити під сумнів слова Аристотеля «рух - життя». У випадку з тренуваннями у фітнес-клубі або екстремальними напрямками це життя насичена, яскрава, здорова, повна нових вражень і знайомств. Кожен раз, стоячи перед вибором «жаліти себе або стати трішки гарнішим», згадайте про ендорфіни, гормони щастя: поки ви лежите на дивані, вони не синтезуються.
 2. Пасивний відпочинок. Може здатися, що другий пункт суперечить першому. Насправді все добре в міру: фізичне навантаження потрібно чергувати з відпочинком. Олімпійські рекорди для організму не менший стрес, ніж прогресуюча лінь. Вибирайте будь-які види діяльності, спрямовані на розслаблення і синтез дофаміну, гормону задоволення: хатха-йога, масажі та обгортання, флоатинг, тепла ванна з морською сіллю.
 3. Правильне дихання. Щоб дихати правильно, тобто дихати і забувати про всі проблеми, потрібно врахувати два нюанси. Під час стресу людина дихає грудьми, це поверхневе дихання. Тому потрібно дихати животом. Уявіть, у вас в животі повітряна кулька, котра надувається при вдиху і здувається при видиху. Друге правило - концентрація уваги на процесі: вдих повинен бути глибоким, видих повільним.
 4. Сон. Одному достатньо п'яти годин сну, інакше не вистачить і десяти. Тільки необхідну кількість годин відпочинку гарантує бадьорість і ясність думок. Варто прислухатися до себе і підстроїти графік під свої потреби, а не себе під графік.
 5. Смачна їжа. Дефіцит вільного часу загрожує харчуванням за системою «чогось і як-небудь». Виділіть вихідний день під неквапливе приготування сніданку, обіду або вечері. Переїдати не варто, зробіть упор на здорові рецепти і красиве оформлення страв. М'ясо, молоко, сухофрукти і шоколад стимулюють вироблення гормону гарного настрою, серотоніну.
 6. Аромотерапія. Іноді один вдих здатний змінити погляд на світ. Якщо вдихати ефірні масла-релаксанти - особливо ефективні лаванда, троянда, цитрусові, м'ята, іланг-іланг. Додавайте масла в ванну і лосьйони для тіла. Вибирайте парфуми з цими нотами. Запалюйте свічки і аромолампи, ставте на робочий стіл дифузор, в шафу покладіть саше.
 7. Кольоротерапія або хромотерапія (від грец., Chroma - колір і therapéia - лікування) - профілактика і лікування за допомогою світла і кольору. Щоб заспокоїтися, накрасьте нігті пастельно-рожевим лаком. Таку ж задачу виконує зелений, але краще, щоб це були кімнатні рослини. Синій колір в спальні вилікує від безсоння. Жовтий підніме настрій, тому фахівці рекомендують пити ранковий чай з кухля саме такого кольору.
 8. Арт-терапія. Мова не про походи в театр або на концерт, а про створення власних творів. Лікування мистецтвом включає в себе живопис, скульптуру, інсталяції, гру на музичних інструментах, танці.

Вибирайте відповідний варіант і позбавляйтеся від страхів, заниженої самооцінки, поганого настрою. Головне пам’ятайте з будь-якої ситуації є вихід. Дихайте на повні груди та бережіть свої нерви.


Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом