Шановні пацієнти! Медичний центр «Оксфорд Медікал Львів», працює за двома адресами: проспект В. Чорновола, 45А, вул. Зубрівська, 21 (на Сихові).
Графік роботи: пн - сб з 9:00 - 19:00
Неділя з 11:00 - 16:00

Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Схуднення: дієта чи новомодна сушка?

Перед кожним пляжним сезоном величезна кількість людей згадують, що було б добре підтягнути своє тіло та надати йому спокусливих форм: позбутися зайвих кілограмів, підкачати м'язи. Процес цей називається схудненням і триває зазвичай не більше одного-двох місяців. У той же час у бодібілдингу існує така вираз, як сушка. Необізнані люди часто плутають схуднення і сушку, в той час як це - два різних, хоч і схожих процесу. Так в чому ж різниця між схудненням і сушінням?

 

На перший погляд, обидва процеси дуже схожі і основною їх метою є зменшення ваги та досягнення результатів. Хоча насправді вони мають дуже різні терміни досягнення тих результатів, різні методи і головне абсолютно різні завдання.

ДЛЯ ЧОГО МИ ХУДНЕМО?

Зменшення зайвих кілограмів - є головною метою схуднення. Першочергово, звичайно, всі хочуть прибрати жир. Зазвичай той хто вирішив худнути обирає собі дієту (благо, вибір їх дуже багатий)та купує абонемент у спортзал (інколи віддається перевага заняттям спортом на природі, якщо погодні умови позволяють).

 

Зазвичай програми для схуднення розроблені таким чином, щоб зменшити вагу за максимально короткий термін. Зверніть увагу, що ми говоримо саме про зменшення ваги тіла. Про збереження м’язів при цьому ніхто не говорить.

 

Зазвичай втрата ваги, за рахунок зменшення кількості води в тілі і зниження ваги м'язів. І тільки в останню чергу можна говорити про зменшення жирового прошарку. Наш організм розглядає жир як недоторканий запас і неохоче і повільно витрачає його. Крім того, процес отримання енергії з жирових тканин у більшості людей погано розвинений і вимагає досить довгого тренування.

 

У схуднення спосіб досить механічний, завдяки зменшення калорійності свого раціону і збільшення рухливості, відбувається втрата ваги.

Сушка тіла за мету ставить не лише втрату зайвого жиру, а головне ще й зберегти набрану м’язову масу і підвищити її жорсткість і рельєфність. Важливою відмінність сушки є те, що вона відбувається лише після періоду цілеспрямованого набору маси( збільшення м’язів можливе лише при високій калорійності раціону, а уникнути накопичення підшкірного жиру просто не можливо) (зростання м'язів відбувається тільки в умовах високої калорійності раціону, коли уникнути накопичення жиру просто неможливо).

ЩО Ж ПРИ СХУДНЕННІ?

Дієт для схуднення, тобто зниження маси тіла, існує безліч. Велика їх частина дійсно працюють, питання лише в тому, наскільки хороший, корисний і довговічний результат.

 

Дієти варіюються від дуже жорстких (великі обмеження продуктів і калорійності, голодування та інше) до дуже м'яких (зниження калорійності обіду чи вечері, відмова від ланчів і так далі). Об’єднує дієти, що вразі їх дотримання категорично заборонено споживання солодощів та мучних виробів.

ДІЄТА ПРИ СУШІННІ

Сушка відрізняється від схуднення жорсткістю і типом дієти. На неї йде чітко визначений час, протягом якого у спортсмена є лише один обов’язок дотримання строгого та збалансованого раціону харчування. Відхилення від раціону недопустимі, зазвичай він складається з 5-6 прийомів їжі з чітко зважених порцій.

 

Якщо говорити докладніше про раціоні на сушінні, то зазвичай йде дуже точний підрахунок кількості вживаних білків, жирів і вуглеводів. Регулярно проводиться зниження кількості вуглеводів відповідно до обраного планом, часовими рамками і результатами. Також в обов'язковому порядку використовуються комплекси вітамінів і мінеральних речовин. Звичайно, необхідно і спортивне харчування (швидкі форми протеїну вдень, довгі на ніч).

 

Якщо за мету беруть лише зниження ваги, то часто використовується все, що підвернеться під руку. Тут будуть і різні соки, і гострі приправи, і кава, і зелений чай. Відмінна риса всього цього - слабкий ефект. Звичайно, це краще, ніж нічого. Особливо, якщо метою є зниження ваги.

 

Спортсмени при сушінні якщо вживають подібні засоби, то ставляться до них вкрай уважно. Беруться до уваги всі аспекти дії того, що використовується. Наприклад, замість кави перевагу буде віддано зеленому чаю. Важливо і те, як та чи інша речовина впливає на жир, не затримує чи воно воду, чи не містить цукру і так далі. Це - ціла наука, велика і цікава.

ЩО ЕФЕКТИВНІШЕ: СХУДНЕННЯ АБО СУШКА?

Відповідь не така очевидна, оскільки цілі і критерії якості різні.

 

У разі схуднення результат відстежується з використанням підлогових ваг і дзеркала. Завершується процес тоді, коли побачене починає влаштовувати худне, або коли здають нерви. Далі важливо зберегти досягнутий результат. Ось тут і підстерігає проблема. Статистика говорить, що близько 95% схудлих людей дуже різко вертають вагу назад, причому в результаті вага ще більше тої, з якого починалося схуднення. Збереження результатів вимагає великої сили волі, перебудови звичок і мислення. Цьому сприяє спокійне, неквапливе схуднення. Сушка, в свою чергу, проводиться на результат, який регулярно оцінюється спортсменом, тренером, а потім ще й суддями на змаганнях. Результатом є максимально рельєфне тіло з мінімумом підшкірного жиру і води. Цей стан не є корисним і природнім. Тому після змагань, для яких проводилася сушка, спортсмен обов'язково поступово повертається до своєї звичайної дієти.

 

Чи може кожен,а не лише спортсмен, відмовитися від звичної втрати ваги та подібно до бодібілдера застосувати до себе комплекси з просушування? Ні, і ось чому:

  • сушка - це насильство над організмом, професійні спортсмени протягом декількох місяців знаходяться в стані безперервного стресу
  • сушка вимагає використання спеціальної, одноманітною дієти
  • сушка вимагає глибоких знань в дієтології, біохімії і так далі
  • сушка має на увазі активні, часті, специфічні тренування

сушка - це підтримка проробленого рівня м’язів та їх маси (якого у більшості людей просто немає), а це вимагає особливого спортивного харчування.

Любіть себе та бережіть своє здоров’я та тіло.


( Рейтинг: 4.69, голосів: 35 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом