Шановні пацієнти! Медичний центр «Оксфорд Медікал Львів», працює за двома адресами: проспект В. Чорновола, 45А, вул. Зубрівська, 21 (на Сихові).
Графік роботи: пн - сб з 9:00 - 19:00
Неділя з 11:00 - 16:00

Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Інсульт як наслідок хронічного стресу

Хвилювання, переживання, труднощі, негаразди  -  життя сучасної людини в основному складається з постійних проблем і психічної напруги.  Тривалий неконтрольований стрес викликає цілий спектр фізіологічних та психологічних зрушень – порушення сну, збій регуляції окремих життєво важливих систем.

 

Як зазвичай наш організм реагує на стрес? В людини підвищується частота пульсу, ростуть показники артеріального тиску, частішає дихання. Все це викликане фізіологічними причинами – активізацією гіпофізу, гіпоталамусу, посиленням роботи наднирників. В крові піднімається рівень ліпідів – жироподібних речовин. Якщо організм не витрачає їх м'язовими зусиллями, то жир відкладається на внутрішній поверхні стінки судин. В місцях відкладень утворюється сполучна тканина, накопичується кальцій. Відповідно в таких ділянках звужується просвіт судин, погіршується їх пружність, що веде до розвитку атеросклерозу, а згодом і до ішемічної хвороби серця. Серце дуже страждає від довготривалого стресу – регулярне і надмірне підвищення артеріального тиску може призвести до виникнення інфаркту та інсульту.

 

Звичка «заїдати стрес» продуктами, що містять швидкі вуглеводи – шоколад, солодкі напої, тістечка та подібні – призводить до значних порушень в роботі травної системи (розвитку виразки шлунку, колітів, гастритів, виразки дванадцятипалої кишки). Стрес може спровокувати розвиток ожиріння, початок цукрового діабету, який в подальшому пошкоджує судини мозку і призводить до інсульту.

 

Ви хвилюєтесь через роботу, колег, дітей, транспорт – а організм намагається допомогти вам справитися з нервуванням. Механізм реакції організму запускається відразу і майже не контролюється людиною Якщо ви постійно перебуваєте в психоемоційному напруженні, тонус судин весь час залишається високим, а це надзвичайно шкідливо для організму і викликає підвищення артеріального тиску.

ЩО ЗМЕНШИТЬ НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ СТРЕСУ НА ЗДОРОВ’Я?

Рух. Всі речовини, які виділяються під час стресу в людському організмі, направлені на те, щоб ви якомога скоріше тікали від небезпеки. Так закладено природою. Тому ці речовини потрібно використати – швидко пройтися по вулиці, пограти в рухомі ігри - футбол, волейбол, теніс або бадмінтон, поплавати.

 

 

Грамотне, відповідальне харчування. Хронічний стрес вимагає від людини швидких вуглеводів, тобто солодощів, щоб підтримати рівень цукру в крові для компенсації ослабленої стресом функції гормонів. Але їсти овочі для подолання стресу краще – організм забезпечується важливими вітамінами та мінеральними речовинами.

 

Правильно відпочивайте. Ввечері ніби лягли швидко спати, а заснути не можете півночі, прокинулись попити води і вже не заснули, на ранок почуваєтесь знесиленим – це найперші ознаки стресового перевантаження. Ваш біологічний годинник пошкоджено. Для відновлення нормального стану нервової системи потрібно буде біля трьох тижнів. Підготуйте приміщення для сну – провітріть кімнату, прийміть теплу ванну або душ, випийте склянку трав'яного чаю або молока з медом і лягайте спати щовечора у той самий час.

ЯК ПОДОЛАТИ СТРЕС

У сучасному житті ми не можемо собі дозволити вибухнути емоціями у відповідь на стрес. Але ми можемо поділитися своїми почуттями з близькими людьми – з другом, з подругою, з батьками. Потрібно «проговорити» стрес. Проблема, проговорена декілька разів, поступово стане менш болючою.

 

Планування справ протягом дня та тижня допоможе виконувати найпершими найважливіші термінові завдання. Поступово викреслюючи виконані справи, ви швидше і продуктивніше впораєтесь з необхідною діяльністю.

В любій ситуації потрібно шукати позитивні сторони. Звичайно, цьому нелегко навчитись, але такий підхід – позитивне мислення – знижує градус емоцій, полегшує ефективний вихід із ситуації і ви дієте відповідно обставинам.

 

Стрес – це найголовніший ворог сучасної людини – призводить до тяжкий наслідків для організму. Користь від уміння керувати стресом - це спокій, тривале і здорове життя!


( Рейтинг: 4.93, голосів: 30 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом