Шановні пацієнти! На сайті ведуться технічні роботи, в зв'язку з чим можливі тимчасові перебої в роботі форм зворотного зв'язку. Зв'язатися з нами можна за контактними номерами телефону. Вибачаємося за тимчасові незручності

Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Інсульт як наслідок хронічного стресу

21.02.2018
image

Хвилювання, переживання, труднощі, негаразди  -  життя сучасної людини в основному складається з постійних проблем і психічної напруги.  Тривалий неконтрольований стрес викликає цілий спектр фізіологічних та психологічних зрушень – порушення сну, збій регуляції окремих життєво важливих систем.

 

Як зазвичай наш організм реагує на стрес? В людини підвищується частота пульсу, ростуть показники артеріального тиску, частішає дихання. Все це викликане фізіологічними причинами – активізацією гіпофізу, гіпоталамусу, посиленням роботи наднирників. В крові піднімається рівень ліпідів – жироподібних речовин. Якщо організм не витрачає їх м'язовими зусиллями, то жир відкладається на внутрішній поверхні стінки судин. В місцях відкладень утворюється сполучна тканина, накопичується кальцій. Відповідно в таких ділянках звужується просвіт судин, погіршується їх пружність, що веде до розвитку атеросклерозу, а згодом і до ішемічної хвороби серця. Серце дуже страждає від довготривалого стресу – регулярне і надмірне підвищення артеріального тиску може призвести до виникнення інфаркту та інсульту.

 

Звичка «заїдати стрес» продуктами, що містять швидкі вуглеводи – шоколад, солодкі напої, тістечка та подібні – призводить до значних порушень в роботі травної системи (розвитку виразки шлунку, колітів, гастритів, виразки дванадцятипалої кишки). Стрес може спровокувати розвиток ожиріння, початок цукрового діабету, який в подальшому пошкоджує судини мозку і призводить до інсульту.

 

Ви хвилюєтесь через роботу, колег, дітей, транспорт – а організм намагається допомогти вам справитися з нервуванням. Механізм реакції організму запускається відразу і майже не контролюється людиною Якщо ви постійно перебуваєте в психоемоційному напруженні, тонус судин весь час залишається високим, а це надзвичайно шкідливо для організму і викликає підвищення артеріального тиску.

ЩО ЗМЕНШИТЬ НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ СТРЕСУ НА ЗДОРОВ’Я?

Рух. Всі речовини, які виділяються під час стресу в людському організмі, направлені на те, щоб ви якомога скоріше тікали від небезпеки. Так закладено природою. Тому ці речовини потрібно використати – швидко пройтися по вулиці, пограти в рухомі ігри - футбол, волейбол, теніс або бадмінтон, поплавати.

 

 

Грамотне, відповідальне харчування. Хронічний стрес вимагає від людини швидких вуглеводів, тобто солодощів, щоб підтримати рівень цукру в крові для компенсації ослабленої стресом функції гормонів. Але їсти овочі для подолання стресу краще – організм забезпечується важливими вітамінами та мінеральними речовинами.

 

Правильно відпочивайте. Ввечері ніби лягли швидко спати, а заснути не можете півночі, прокинулись попити води і вже не заснули, на ранок почуваєтесь знесиленим – це найперші ознаки стресового перевантаження. Ваш біологічний годинник пошкоджено. Для відновлення нормального стану нервової системи потрібно буде біля трьох тижнів. Підготуйте приміщення для сну – провітріть кімнату, прийміть теплу ванну або душ, випийте склянку трав'яного чаю або молока з медом і лягайте спати щовечора у той самий час.

ЯК ПОДОЛАТИ СТРЕС

У сучасному житті ми не можемо собі дозволити вибухнути емоціями у відповідь на стрес. Але ми можемо поділитися своїми почуттями з близькими людьми – з другом, з подругою, з батьками. Потрібно «проговорити» стрес. Проблема, проговорена декілька разів, поступово стане менш болючою.

 

Планування справ протягом дня та тижня допоможе виконувати найпершими найважливіші термінові завдання. Поступово викреслюючи виконані справи, ви швидше і продуктивніше впораєтесь з необхідною діяльністю.

В любій ситуації потрібно шукати позитивні сторони. Звичайно, цьому нелегко навчитись, але такий підхід – позитивне мислення – знижує градус емоцій, полегшує ефективний вихід із ситуації і ви дієте відповідно обставинам.

 

Стрес – це найголовніший ворог сучасної людини – призводить до тяжкий наслідків для організму. Користь від уміння керувати стресом - це спокій, тривале і здорове життя!


Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом