Прийом гінеколога - 450 грн
За адресами: пр.Чорновола 45А корп 9
вул. Зубрівська 21

Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Артеріальна гіпертензія як основний фактор серцево-судинних розладів

Серцево-судинні захворювання (ССЗ), вже тривалий час залишаються лідерами серед причин смерті, вони впевнено витісняють із цієї позиції інфекційні хвороби. Найбільш поширеними серед серцево-судинних захворювань є артеріальна гіпертензія (АГ). Згідно з даними ВООЗ за 2012 рік гіпертонічна хвороба серця, основним проявом якої являється артеріальна гіпертензія, входять у ТОП-10 по причинах смерті населення нашої планети.

 

Підвищений артеріальний тиск являється одним з основних факторів ризику розвитку інфаркту міокарда чи інсульту, що становлять 40% серед причин смерті у дорослого населення, та призводять до летальних наслідків та інвалідизації в осіб працездатного віку. Дане захворювання у людини в більшості випадків не змінює самопочуття, перебіг його проходить безсимптомно. Тому одним із способів, як можна раніше виявити і слідкувати за ним, є вимірювання артеріального тиску, проведення електрокардіограми та інші обстеження. Також впливає на рівень розвитку боротьби з цією проблемою, створення постійного інформаційного простору у державі в цілому та в громадах, зокрема, щодо збереження здоров’я і необхідності немедикаментозної та медикаментозної терапії виявленої артеріальної гіпертензії.

 

 

Встановлено, що ризик фатальних серцево-судинних подій подвоюється при підвищенні верхнього артеріального тиску більше 115 мм.рт.ст. на кожні 20 мм.рт.ст. і при підвищенні нижнього артеріального тиску більше 75 мм.рт.ст на кожні 10 мм.рт.ст. Приблизно 2/3 усіх випадків мозкового інсульту і половина усіх нових випадків ішемічної хвороби серця обумовлені артеріальним тиском. Артеріальна гіпертензія – це підвищення межі верхнього тиску до 140 і вище та/або межі нижнього тиску до 90 і більше, якщо це підвищення буде стабільним, тобто підтверджується коли повторно вимірюють артеріальний тиск (не менше 2-3 разів у різні дні, на протязі 4-х тижнів).

 

Головною метою лікування пацієнтів з артеріальною гіпертензією – максимально знизити ризик серцево-судинних ускладнень. Це можна зробити шляхом досягнення та підтримки цільового рівня артеріального тиску 140/90 (у пацієнтів з ХХН (хронічна хвороба нирок) - 130/80), модифікації факторів кардіоваскулярного ризику та ефективного лікування коморбідної патології. На сьогоднішній час при виборі оптимальної терапії не можна фокусуватися виключно на  проблемі досягнення цільового рівня артеріального тиску. Призначена терапія має покращувати прогноз життя, мати  кардіо-, нефро-, церебропротекторний вплив, запобігати новим випадкам цукрового діабету.

 

Згідно з даними дослідження ASCOT (Angho-Scandinavian Cardiac Outcomes Triah) якщо застосовувати комбіновану терапію, вона дозволить досягнути цільового рівня артеріального тиску з 10 пацієнтів – 9 випадків. Враховуючи існуючу доказову базу, максимально швидке застосування комбінованої антигіпертензивної терапії, сприяє правильному зниженню ризику серцево-судинних захворювань та дозволяє зберегти здоров’я кожного пацієнта.

 

 

Сьогодні відомо, що очікувана тривалість життя чоловіка, який у віці 35 років має рівень артеріального тиску 120/80 мм рт. ст., становить в середньому 66 років, тоді як при рівні артеріального тиску 150/100 – лише 55 років.


( Рейтинг: 4.00, голосів: 42 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом