Лише 450 грн консультація лікаря: гінеколога, уролога, проктолога, кардіолога
Акція діє з 10.07 по 31.07.2024 р.

Вимірювання кислотності шлунку

Вимірювання кислотності шлунку ЛьвівУ сучасному темпі наше життя наповнене стресом та постійним нервовим напруженням. Нерідко шалений темп життя та роботи не дає змоги регулярно та головне правильно харчуватися. У результаті ми отримуємо регулярну зміну кислотності шлункового соку, що спричиняє появу захворювань шлунку та кишкового тракту. Серед хвороб сьогодення лідирує гастрит. І вже сьогодні для більшості стає актуальним питання: як визначити кислотність шлунку?

 

В області дна шлунку та його тілі локалізується соляна кислота, вона виробляється фундальними залозами, а точніше їх парієнтальними клітинами, і саме від неї залежить кислотність Вашого шлунку. Лужні компоненти нейтралізують соляну кислоту і від цього залежить значення показника рН, також береться до уваги кількість функціонуючих там клітин. У процесі їжі кислотність соку змінюється також це відбувається при прийомі препаратів, а також значення може відрізнятися в залежності від місця забору проби на дослідження.  

 

У сучасній медицині прийнято вважати оптимальний показник рН в межах від 0,86 до 7,3, проте деякі спеціалісти вважають верхньою межею показник 8,3.

ЕНДОСКОПІЧНА РН-МЕТРІЯ

Зондування або ендоскопія є головним інвазивним методом визначення показників кислотності шлунку. Для нього застосовують шлункові зонди різної товщини і довжини. Для вивчення секретної активності шлунка застосовують товстий шлунковий зонд діаметром 10 - 12 мм, довжиною до 75 см. Для визначення кислотності шлунка використовують тонкий зонд діаметром 3 - 5 мм і довжиною 100 - 150 см.

 

Ендоскопічна рН-метрія - це метод вивчення ступені кислотності-лужності в стравоході, шлунку, або дванадцятипалій кишці під час проведення відеогастроскопії. В даний час ця методика широко поширена в доказової гастроентерології. Це пояснюється тим, що більшість захворювань органів верхнього відділу травного каналу мають прямий зв'язок зі зміною кислотопродукуючою функцією шлунку.

Показаннями для проведення дослідження є:

  • захворювання, при яких порушення кислотопродукуючої функції шлунку вимагає корекції для досягнення лікувального ефекту;

  • виявлені при ендоскопічному огляді патологічні зміни слизової оболонки шлунка.

ДЛЯ ЧОГО НЕОБХІДНА?

Завдяки цьому методу, лікар-ендоскопіст безпосередньо на стінці досліджуваних органів, в так званих «контрольних» точках, знімає достовірні показники рН, а лікар-гастроентеролог - отримує можливість контролювати ефект медикаментозної терапії та хід лікування.

 

Ендоскопічна рН-метрія (вимірювання кислотності шлунка) виконується в процесі проведення гастроскопії за допомогою спеціального рН-зонда, введеного через інструментальний канал і приладу-ацітометра. Саме він перераховує в значення рН одержувану різниця потенціалів між датчиком зонда і нашкірному електродом порівняння, закріпленим на зап'ясті пацієнта.

 

Завдяки відеоархіваціі, при проведенні процедури вимірювання ступеня кислотності в клініці, лікар-гастроентеролог може точно і просто ретроспективно визначити по різним значенням рН кордону кислотопродукуючу зону шлунку.

Незважаючи на те, що ендоскопічна рН-метрія в деякій мірі подовжує проведення гастроскопії, вона значно підвищує інформативність процедури і виключає необхідність окремого зондового дослідження кислото продукуючої функції шлунку.

Для запису на прийом до спеціаліста і отримати більш детальну інформацію по стану Вашого здоров’я, звертайтесь до «Оксфорд Медікал» у Львові, за телефонами: (050) 345 00 00, (032) 245 00 00 чи заповніть форму на нашому сайті. Адреса: вул..Зубрівська, 21. (м.Львів, р-н Сихів, за кінотеатром ім..Довженка).

( Рейтинг: 4.33, голосів: 43 )

відгуки
Оля 10-02-2024 Приємний в спілкуванні та вічливий лікар . Професіоналізм вищої категорії. Гастроскопію зробив швидко та безболісно.

відділення: Ендоскопія

Людмила 05-05-2022 Була на прийомі у Вариводи В.І. Вдячна за професіоналізм та людяність! Процедура езофагодуодспоскопія досить неприємна. Але лікар максимально комфортно та професійно провів її. Дякую!

відділення: Ендоскопія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом