записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Вы не ввели код Неправильный код

Приватні медичні центри «Оксфорд Медікал»

(032) 245 00 00
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Львівської клініки

Вибрати інше місто
медіа-центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Вугрева хвороба: аспекти лікування

26.08.2014
image

Литвинчук Я. М.

 

Литвинчук Ярина Михайлівна

лікар дерматолог, косметолог

МЦ "Оксфорд Медікал Львів"

  

Одним з найбільш розповсюдженіших захворювань шкіри в підлітків та осіб молодого віку є вугрева хвороба, т.з.acne vulgaris. Це хронічне мультифакторне захворювання,яке виникає внаслідок гіперпродукціі і дисбалансу ліпідів секрету сальних залоз,фолікулярного гіперкератозу зі звуженням протоків сальних залоз,розмноження в них бактерій і розвитку запального процесу.

Існує безліч етіологічних та патогенетичних факторів розвитку акне. Це може бути можливість виникнення вугревої хвороби при наявності захворювання в сім'ї пацієнта, т.з. генетична схильність.; Також вугрева хвороба може виникати при зниженні імунологічноі реактивності організму, загострюватися на фоні нервових розладів, гострих і хронічних інфекційних захворювань, нераціональному харчуванні, захворюваннях ШКТ.

Виникнення висипань на найбільш видимій ділянці тіла – обличчі, нерідко призводить до формування в людини різних психоемоційних розладів, знижує самооцінку, викликає багато складностей в соціальній та професійній адаптації. Тому при виборі лікування потрібно враховувати наскільки сильно пацієнт переживає свій косметичний дефект.

Метою комплексної терапії є усунення закупорки фолікулів і забезпечення відтоку їх вмісту, зниження продукції шкірного сала, знищення бактерій. Це повинні забезпечити дієта, щоденний догляд за шкірою, косметичні процедури, медикаментозне лікування.

Питання про необхідність обмежень в дієті пацієнта з вугревою хворобою потрібно вирішувати індивідуально, адже існує підвищена чутливість до окремих продуктів харчування;при захворюваннях ШКТ спостерігається погіршення протікання вугревої хвороби.

Рекомендовано включати в дієту більше овочів, кисломолочних продуктів, харчуватися регулярно і правильно.

Догляд за проблемною шкірою полягає в її систематичному очищенні,зволоженні,захисті від сонця,для чого використовують різні косметичні засоби.

Косметологічні методи, які застосовуються в процесі лікування

  • вугревої хвороби поділяються за характером дії на наступні:
  • механічні (чистка шкіри, пілінги, масаж, дермабразія);
  • фізичні (ультразукова терапія, фототерапія, лазерна терапія,
  • дарсонвалізація, кріотерапія);
  • хімічні (пілінги, маски).

Великою популярністю зараз користується ELOS-лікування вугревої хвороби.

ELOS-технологія поєднує в собі взаємодію 2 видів енергії зі спеціально підібраними параметрами – це імпульсна світлова енергія та біполярний високочастотний струм , які сповільнюють ріст та розмноження бактерій в шкірі, регулюють роботу сальних залоз,внаслідок чого зменшується запалення і висипання перестають прогресувати. Також процедури ELOS стимулюють синтез колагену та еластину в шкірі,внаслідок чого звужуються пори та зникають явища постакне (застійні плями та  рубці).

Курс процедур залежить від стадії захворювання і становить в середньому 6-8 процедур. Після кожного елос-лікування пацієнт може повертатися до своїх звичних справ та повсякденної  роботи,адже побічних реакцій після процедури немає.

Медикаментозна терапія повинна враховувати анамнестичні дані,

довготривалість та ефективність попереднього лікування,вік пацієнта, особливості розвитку і протікання рецедивів, їх довготривалість, провокуючі загострення фактори, наявність супутніх захворювань внутрішніх органів. Основними групами препаратів для лікування вугревої хвороби є антибіотики та ретиноїди, які застосовуються місцево або перорально в залежності від вищеперерахованих факторів. Також призначають гормональні та гомеопатичні препарати, вітаміни.

Отже, лікування вугревої хвороби – це не просто застосування

місцевих косметичних засобів чи відмова від певних продуктів харчування та шкідливих звичок, а цілий комплекс заходів, який впливає на етіологічні та патогенетичні ланки вугревої хвороби. Включення в комплекс терапії акне косметологічних процедур підвищує ефективність лікування, покращує зовнішній вигляд шкіри та підтримує ремісію.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв`яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв`яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки