Шановні пацієнти! Медичний центр «Оксфорд Медікал Львів», працює за двома адресами: проспект В. Чорновола, 45А, вул. Зубрівська, 21 (на Сихові).
Графік роботи: пн - сб з 9:00 - 19:00
Неділя з 11:00 - 16:00

Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Вугрева хвороба: аспекти лікування

лікар дерматолог, косметолог

МЦ "Оксфорд Медікал Львів"  

Одним з найбільш розповсюдженіших захворювань шкіри в підлітків та осіб молодого віку є вугрева хвороба, т.з.acne vulgaris. Це хронічне мультифакторне захворювання,яке виникає внаслідок гіперпродукціі і дисбалансу ліпідів секрету сальних залоз,фолікулярного гіперкератозу зі звуженням протоків сальних залоз,розмноження в них бактерій і розвитку запального процесу.

Існує безліч етіологічних та патогенетичних факторів розвитку акне. Це може бути можливість виникнення вугревої хвороби при наявності захворювання в сім'ї пацієнта, т.з. генетична схильність.; Також вугрева хвороба може виникати при зниженні імунологічноі реактивності організму, загострюватися на фоні нервових розладів, гострих і хронічних інфекційних захворювань, нераціональному харчуванні, захворюваннях ШКТ.

Виникнення висипань на найбільш видимій ділянці тіла – обличчі, нерідко призводить до формування в людини різних психоемоційних розладів, знижує самооцінку, викликає багато складностей в соціальній та професійній адаптації. Тому при виборі лікування потрібно враховувати наскільки сильно пацієнт переживає свій косметичний дефект.

Метою комплексної терапії є усунення закупорки фолікулів і забезпечення відтоку їх вмісту, зниження продукції шкірного сала, знищення бактерій. Це повинні забезпечити дієта, щоденний догляд за шкірою, косметичні процедури, медикаментозне лікування.

Питання про необхідність обмежень в дієті пацієнта з вугревою хворобою потрібно вирішувати індивідуально, адже існує підвищена чутливість до окремих продуктів харчування;при захворюваннях ШКТ спостерігається погіршення протікання вугревої хвороби.

Рекомендовано включати в дієту більше овочів, кисломолочних продуктів, харчуватися регулярно і правильно.

Догляд за проблемною шкірою полягає в її систематичному очищенні,зволоженні,захисті від сонця,для чого використовують різні косметичні засоби.

Косметологічні методи, які застосовуються в процесі лікування

  • вугревої хвороби поділяються за характером дії на наступні:
  • механічні (чистка шкіри, пілінги, масаж, дермабразія);
  • фізичні (ультразукова терапія, фототерапія, лазерна терапія,
  • дарсонвалізація, кріотерапія);
  • хімічні (пілінги, маски).

Великою популярністю зараз користується ELOS-лікування вугревої хвороби.

ELOS-технологія поєднує в собі взаємодію 2 видів енергії зі спеціально підібраними параметрами – це імпульсна світлова енергія та біполярний високочастотний струм , які сповільнюють ріст та розмноження бактерій в шкірі, регулюють роботу сальних залоз,внаслідок чого зменшується запалення і висипання перестають прогресувати. Також процедури ELOS стимулюють синтез колагену та еластину в шкірі,внаслідок чого звужуються пори та зникають явища постакне (застійні плями та  рубці).

Курс процедур залежить від стадії захворювання і становить в середньому 6-8 процедур. Після кожного елос-лікування пацієнт може повертатися до своїх звичних справ та повсякденної  роботи,адже побічних реакцій після процедури немає.

Медикаментозна терапія повинна враховувати анамнестичні дані,

довготривалість та ефективність попереднього лікування,вік пацієнта, особливості розвитку і протікання рецедивів, їх довготривалість, провокуючі загострення фактори, наявність супутніх захворювань внутрішніх органів. Основними групами препаратів для лікування вугревої хвороби є антибіотики та ретиноїди, які застосовуються місцево або перорально в залежності від вищеперерахованих факторів. Також призначають гормональні та гомеопатичні препарати, вітаміни.

Отже, лікування вугревої хвороби – це не просто застосування

місцевих косметичних засобів чи відмова від певних продуктів харчування та шкідливих звичок, а цілий комплекс заходів, який впливає на етіологічні та патогенетичні ланки вугревої хвороби. Включення в комплекс терапії акне косметологічних процедур підвищує ефективність лікування, покращує зовнішній вигляд шкіри та підтримує ремісію.


( Рейтинг: 4.88, голосів: 26 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом