Шановні пацієнти! Медичний центр «Оксфорд Медікал Львів», працює за двома адресами: проспект В. Чорновола, 45А, вул. Зубрівська, 21 (на Сихові).
Графік роботи: пн - сб з 9:00 - 19:00
Неділя з 11:00 - 16:00

Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Лікувати чи видаляти геморой?

Філюсь Володимир Володимирович

лікар проктолог

МЦ «Оксфорд Медікал Львів»

 

- Володимире Володимировичу, хто є в групі ризику, тобто хто має схильність захворіти гемороєм?

 - У зоні ризику є ті люди, які мають генетичну слабкість венозної стінки, тобто ті, в яких в родині були проблеми з венами: варикоз, геморой, венозна недостатність, варикоцелі у чоловіків. Всі чомусь думають, що геморой – це проблема старих людей, але насправді це хвороба молодих людей теж. Просто в старшому віці він набридає настільки, що людина вже починає задумуватися, що з ним робити.  Але переважна більшість з ним зустрічається в фазі активного життя, тобто в двадцять «з хвостиком» років.

 Чи пасивний спосіб життя підсилює ризик захворіти цим захворюванням?

 - Насправді це стосується і активних, і пасивних людей. Наприклад спортсмени. Люди ж ведуть активний спосіб життя, правда? Багато хто з них має геморой. Власне через проблеми з генетикою. Спосіб життя впливає на швидкість розвитку хвороби, на швидкість появи перших симптомів.

Зарядка – це один з чинників профілактики геморою. Але декілька вправ для сідниць хвороби не вилікують.

Геморой не вилікуєш ніякими вправами. Геморой – це штука, яку треба видаляти. Генетично змінена вена – вже як кулька, вона назад не здується, вона все одно буде розширена, тому їх треба видаляти.

Як зменшити вузлики? Треба стати на голову. Тоді буде відтік крові, вузлики зменшаться. Потім людина стає на ноги, кров приливає і до інших судин теж, які раніше були не функціональні.

 - А якщо людина знає, що вона має генетичну слабкість, що їй варто робити?

 - Перевіритися. Іншого способу немає. Тут стикаються дві протилежності: пострадянська медицина і західна медицина. Пострадянська медицина мала один постулат: давайте заборонимо пацієнту все, заборонимо їсти те, що він любить, напхаємо таблетками, свічками, мазями. Лише б прояви симптомів зменшилися і він заспокоївся б. Західна медицина діє за зовсім протилежним принципом: є проблема, потрібно якнайшвидше, якнайкомфортніше цю проблему усунути і дозволити пацієнту пити і їсти все, що він хоче, і продовжувати жити звичним способом життя.

Якщо лише усувати симптоми, а не лікувати геморой, то пацієнт може «комфортно» дійти до 4-ої стадії, коли вже треба оперувати. Є геморой, є безопераційні методи видалення геморою. Варто лише видалити геморой на початкових стадіях і людина далі живе звичним способом життя, їсть і п’є все, що хоче.

Рано чи пізно геморой все одно змушує людину його видалити. Питання в тому, що до певного моменту це можна зробити безопераційно, не відриваючись від дому, від сім’ї.

Операція з приводу геморою – штука проста. Але післяопераційний період – це вже важче, 2-3 тижні в лікарні, 2-3 тижні вдома, тобто людина на півтора місяці випадає з робочого режиму.

Найпростіший і найперший спосіб полегшити собі життя – це записатися на візит до проктолога.Так як ті симптоми, що люди часто називають: «Ой, мене кровить, болить» підходять під мінімум 15 різних захворювань, від дерматиту навколо анального отвору, тобто просто подразнення шкіри, до онкологічного процесу. І все це кровить, болить і свербить. Не варто гадати, що у вас, краще прийти до лікаря і за декілька хвилин вже знати свій діагноз. При чому є нова апаратура, спеціальні знеболюючі гелі, камери, які можуть чудово показати все зсередини.

Переважно люди вибирають такий метод лікування як латексні кільця. Чому? Бо це швидко і просто. Одна процедура триває 10 секунд. Так, треба кілька разів прийти. Але в мене пацієнти це під час обідньої перерви роблять. Прийшов, зробив процедуру і далі на роботу побіг.

 - Чи впливає харчування на розвиток геморою?

 - Якщо спосіб харчуваня порушує звичний режим випорожнень людини, то так.

Дуже часто порушення випорожнень бувають через недостачу води в організмі і лікуються питтям некип’яченої води. Так, ми всі п’ємо каву, чай, соки, але вільною рідиною це не рахується.

Є проблема? Прийдіть на обстеження. Тим більше, що при теперішніх цінах на медикаменти за вартість одного тюбика мазі + десяток свічок ви вже могли б обстежитися.


( Рейтинг: 4.67, голосів: 39 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом