лікар-проктолог
МЦ "Оксфорд Медікал - Львів"
Геморой це захворювання яке має різні причини виникнення. В основному ми можемо поділити їх на дві групи.
1.Сприяючі фактори:
2.Відтворюючі фактори. Їх,в свою чергу, можна поділити на:
-судинний , при якому порушується регуляція притоку та відтоку крові в органах малого тазу. В результаті цього виникає дисфункція судин, яка призводить до дистрофічних змін та поступового розвитку геморою. Це відбувається внаслідок малорухливого «сидячого» способу життя, важкої фізичної праці, закрепи, вагітність, зловживання алкоголем.
-механічний, при якому паралельно із збільшенням розмірів гемороїдальних вузлів відбувається поступове руйнування зв’язково-м’язового апарату, який утримує гемороїдальні вузли над заднім проходом. В результаті цього відбувається зміщення гемороїдальних вузлів в напрямку виходу з анального каналу, що призводить до їх випадіння, яке з часом буде тільки прогресувати.
Враховуючи всі ці фактори можна вважати що виникненню геморою сприяють такі чинники, як:
СИМПТОМИ ГЕМОРОЮ:
Геморой розвивається поступово; на ранніх стадіях хворі як правило скаржаться на дискомфорт та свербіж в ділянці заднього проходу. Ці симптоми посилюються після зловживання алкоголем, вживання гострої їжі та важких фізичних навантажень. Після цього, через деякий час, до них приєднуються болі пекучого характеру в анальній ділянці та з`являється кров під час дефекації.
Спочатку кількість крові є невеликою, пацієнти відмічають домішки крові з калом та краплі крові на туалетному папері. Кров має яскраво-червоний колір. З прогресуванням захворювання кількість крові буде збільшуватися, спочатку це будуть краплі крові в унітазі, а потім бризги.
Наступним симптомом, який з¢являється є випадіння внутрішніх гемороїдальних вузлів, яке супроводжується гострими болями та кровотечами. Спочатку ці вузли вправляються самостійно, потім хворі їх вправляють самі, а на останній стадії вони не вправляються, а залишаються ззовні.
В залежності від прогресування захворювання розрізняють чотири стадії геморою:
1 стадія. Проявляється дискомфортом та кровотечами. Гемороїдальні вузли не випадають, а при дослідженні знаходяться вище зубчастої лінії.
2 стадія. Гемороїдальні вузли випадають при дефекації, але вправляються самостійно.
3 стадія. Внутрішні гемороїдальні вузли випадають не тільки при дефекації, а також при напруженні (підйомі вантажу, або кашлю), та потребують ручної допомоги для вправлення.
4 стадія. Гемороїдальні вузли і слизова оболонка прямої кишки випадають у спокої і не вправляються чи знову випадають відразу після вправляння. При цьому часто спостерігається їх тромбоз, біль в області заднього проходу, а також рясні кровотечі. На цьому етапі руйнується м'язово-зв'язковий апарат анального каналу, який утримував вузли.
Опубликовано: 26.08.2014
Обновлено: 04.03.2019
пр. В. Чорновола, 45А/9
Телефон:
(032) 245 00 00
(068) 245 0000 (Viber)
(050) 245 00 00
вул. Зубрівська, 21
Телефон:
(032) 245 00 00
(068) 245 0000 (Viber)
(050) 245 00 00
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом