Шановні пацієнти! На сайті ведуться технічні роботи, в зв'язку з чим можливі тимчасові перебої в роботі форм зворотного зв'язку. Зв'язатися з нами можна за контактними номерами телефону. Вибачаємося за тимчасові незручності

Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Геморой причини виникнення, сиптоми та класифікація

26.08.2014

 

Роман Ігорович Гельман

лікар-проктолог

МЦ "Оксфорд Медікал - Львів"

 

Геморой це захворювання яке має різні причини виникнення. В основному ми можемо поділити їх на дві групи.

1.Сприяючі фактори:

 • спадковість,
 •  вроджені патології,
 • слабкість м’язів та сухожиль що фіксують органи малого тазу,
 •  зниження еластичності стінок судин.

2.Відтворюючі фактори. Їх,в свою чергу, можна поділити на:

-судинний , при якому порушується регуляція притоку та відтоку крові в органах малого тазу. В результаті цього виникає дисфункція судин, яка призводить до дистрофічних змін та поступового розвитку геморою. Це відбувається внаслідок  малорухливого  «сидячого» способу життя, важкої фізичної праці, закрепи, вагітність, зловживання алкоголем.

-механічний, при якому паралельно із збільшенням розмірів гемороїдальних вузлів відбувається поступове руйнування зв’язково-м’язового апарату, який утримує гемороїдальні вузли над заднім проходом. В результаті цього відбувається зміщення гемороїдальних вузлів в напрямку виходу з анального каналу, що призводить до їх випадіння, яке з часом буде тільки прогресувати.

Враховуючи всі ці фактори можна вважати що виникненню геморою сприяють такі  чинники, як:

 • малорухливий «сидячий» спосіб життя;
 • хронічні закрепи;
 • спадковість;
 • вагітність та пологи;
 • важкі фізичні навантаження;
 • переїдання та зловживання гострою їжею;
 • зловживання алкоголем;
 • анальний секс;

СИМПТОМИ ГЕМОРОЮ:

Геморой розвивається поступово; на ранніх стадіях хворі як правило скаржаться на дискомфорт та свербіж в ділянці заднього проходу. Ці симптоми посилюються після зловживання алкоголем, вживання гострої їжі та важких фізичних навантажень. Після цього, через деякий час, до них приєднуються болі пекучого характеру в анальній ділянці та з`являється кров під час дефекації.

Спочатку кількість крові є невеликою, пацієнти відмічають домішки крові з калом та краплі крові на туалетному папері. Кров має яскраво-червоний колір. З прогресуванням захворювання кількість крові буде збільшуватися, спочатку це будуть краплі крові в унітазі, а потім бризги.

Наступним симптомом, який з¢являється є випадіння внутрішніх гемороїдальних вузлів, яке супроводжується гострими болями та кровотечами. Спочатку ці вузли вправляються самостійно, потім  хворі їх вправляють самі, а на останній стадії вони не вправляються, а залишаються ззовні.

В залежності від прогресування захворювання розрізняють  чотири стадії геморою:

1 стадія. Проявляється дискомфортом та кровотечами. Гемороїдальні вузли не випадають, а при дослідженні знаходяться вище зубчастої лінії.

2 стадія. Гемороїдальні вузли випадають при дефекації, але вправляються самостійно.

3 стадія. Внутрішні гемороїдальні вузли випадають не тільки при дефекації, а також при напруженні (підйомі вантажу, або кашлю), та потребують ручної допомоги для вправлення.

4 стадія. Гемороїдальні вузли і слизова оболонка прямої кишки випадають у спокої і не вправляються чи знову випадають відразу  після вправляння. При цьому часто спостерігається їх тромбоз, біль в області заднього проходу, а також рясні кровотечі. На цьому етапі руйнується м'язово-зв'язковий апарат анального каналу, який утримував вузли.


Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом