Шановні пацієнти! Медичний центр «Оксфорд Медікал Львів», працює за двома адресами: проспект В. Чорновола, 45А, вул. Зубрівська, 21 (на Сихові).
Графік роботи: пн - сб з 9:00 - 19:00
Неділя з 11:00 - 16:00

Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Геморой причини виникнення, сиптоми та класифікація

 

Роман Ігорович Гельман

лікар-проктолог

МЦ "Оксфорд Медікал - Львів"

 

Геморой це захворювання яке має різні причини виникнення. В основному ми можемо поділити їх на дві групи.

1.Сприяючі фактори:

 • спадковість,
 •  вроджені патології,
 • слабкість м’язів та сухожиль що фіксують органи малого тазу,
 •  зниження еластичності стінок судин.

2.Відтворюючі фактори. Їх,в свою чергу, можна поділити на:

-судинний , при якому порушується регуляція притоку та відтоку крові в органах малого тазу. В результаті цього виникає дисфункція судин, яка призводить до дистрофічних змін та поступового розвитку геморою. Це відбувається внаслідок  малорухливого  «сидячого» способу життя, важкої фізичної праці, закрепи, вагітність, зловживання алкоголем.

-механічний, при якому паралельно із збільшенням розмірів гемороїдальних вузлів відбувається поступове руйнування зв’язково-м’язового апарату, який утримує гемороїдальні вузли над заднім проходом. В результаті цього відбувається зміщення гемороїдальних вузлів в напрямку виходу з анального каналу, що призводить до їх випадіння, яке з часом буде тільки прогресувати.

Враховуючи всі ці фактори можна вважати що виникненню геморою сприяють такі  чинники, як:

 • малорухливий «сидячий» спосіб життя;
 • хронічні закрепи;
 • спадковість;
 • вагітність та пологи;
 • важкі фізичні навантаження;
 • переїдання та зловживання гострою їжею;
 • зловживання алкоголем;
 • анальний секс;

СИМПТОМИ ГЕМОРОЮ:

Геморой розвивається поступово; на ранніх стадіях хворі як правило скаржаться на дискомфорт та свербіж в ділянці заднього проходу. Ці симптоми посилюються після зловживання алкоголем, вживання гострої їжі та важких фізичних навантажень. Після цього, через деякий час, до них приєднуються болі пекучого характеру в анальній ділянці та з`являється кров під час дефекації.

Спочатку кількість крові є невеликою, пацієнти відмічають домішки крові з калом та краплі крові на туалетному папері. Кров має яскраво-червоний колір. З прогресуванням захворювання кількість крові буде збільшуватися, спочатку це будуть краплі крові в унітазі, а потім бризги.

Наступним симптомом, який з¢являється є випадіння внутрішніх гемороїдальних вузлів, яке супроводжується гострими болями та кровотечами. Спочатку ці вузли вправляються самостійно, потім  хворі їх вправляють самі, а на останній стадії вони не вправляються, а залишаються ззовні.

В залежності від прогресування захворювання розрізняють  чотири стадії геморою:

1 стадія. Проявляється дискомфортом та кровотечами. Гемороїдальні вузли не випадають, а при дослідженні знаходяться вище зубчастої лінії.

2 стадія. Гемороїдальні вузли випадають при дефекації, але вправляються самостійно.

3 стадія. Внутрішні гемороїдальні вузли випадають не тільки при дефекації, а також при напруженні (підйомі вантажу, або кашлю), та потребують ручної допомоги для вправлення.

4 стадія. Гемороїдальні вузли і слизова оболонка прямої кишки випадають у спокої і не вправляються чи знову випадають відразу  після вправляння. При цьому часто спостерігається їх тромбоз, біль в області заднього проходу, а також рясні кровотечі. На цьому етапі руйнується м'язово-зв'язковий апарат анального каналу, який утримував вузли.


( Рейтинг: 4.36, голосів: 36 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом