ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Екзема - хронічне запалення поверхневих шарів шкіри, яке характерне схильністю до рецидивів. Це досить поширена недуга - 30-40 % шкірних захворювань припадає саме на екзему. Медицині не відомі випадки інфікування цією хворобою, її відмінною рисою є генетична, спадкова схильність.
Про появу екземи свідчать пухирці, які у великій кількості з'являються на запаленій шкірі. Пухирцям властиво зливатись між собою, вони розкриваються, стаючи схожими при цьому на бульбашки води, що кипить. Через деякий час у місці, де були пухирці, з’являється кірка або мокрі ділянки запалення.
ПРИЧИНИ РОЗВИТКУ ЕКЗЕМИ
• Спадкова схильність до виникнення алергічної реакції;
• Імунні порушення;
• Ендокринні хвороби;
• Хвороби шлунково - кишкового тракту, печінки, а також мікози стоп;
• Стреси. Доведено, що величезну роль при виникненні екземи грає душевний стан людини, тобто розвиток екземи провокується стресами, нервовими потрясіннями та ін.
• Професійні фактори - робота на металургійних заводах, хімічних підприємствах, у фармацевтичних і харчових галузях, - можуть викликати розвиток професійної екземи. Причому, зазвичай, реакція на якісь конкретні речовини, які застосовуються у виробництві, виникає не відразу, а розвивається з часом, але потім набуває стійкого характеру.
ФОРМИ ЕКЗЕМИ
Залежно від причини виникнення, локалізації та специфіки шкірних проявів, виділяють такі форми екземи:
• Справжня екзема. Починається з еритеми - почервоніння шкіри, яке не має виразних кордонів. Висипи, як правило, симетричні і можуть поширюватися на шкіру рук і ніг, тулуба і т.д.
• Мікробна екзема. Розвивається в результаті якоїсь інфекції - наприклад, стафілококової або стрептококової, особливо при зниженні імунітету. Її прояви виглядають як асиметричні, чітко виражені, полущені ділянки, вкриті кірками. Нерідко мікробна екзема виникає по периферії трофічної виразки гомілки, свища, рани, яка довго не загоюється.
• Дитяча екзема. Як правило починається з висипу на шкірі обличчя, волосистій частини голови, звідки поширюється на інші ділянки тіла. Висипи можуть також виникати в зоні сідничних та пахово- стегнових складок.
• Себорейна екзема. Виникає на ділянках шкіри, багатих сальними залозами - обличчі, волосистій частині голови, за вушними раковинами, в області грудей, між лопатками. Для неї характерна наявність жирних жовтуватих лусочок.
• Професійна екзема. Вражає відкриті ділянки шкіри (кисті, передпліччя, шию та обличчя), які в першу чергу піддаються шкідливому впливу хімічних подразників. Зміна роботи і припинення контакту з шкідливими факторами нерідко веде до зникнення висипу.
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЕКЗЕМИ
У коло завдань лікаря - дерматолога МЦ « Оксфорд Медікал » входить, в першу чергу, визначення причин виникнення хвороби. Діагностику екземи в нашій клініці починають з комплексної оцінки організму. Безпосередньо в клініці проводиться забір дослідного матеріалу, що дозволяє швидко отримати точні результати всіх необхідних аналізів. Лікарі - дерматологи нашої клініки визначають форму захворювання, його стадію, ступінь розвитку. Враховуються також фізіологічні особливості організму пацієнта.
Далі складається індивідуальна терапевтична програма, яка включає місцеве і медикаментозне лікування, використання комплексу відновлювальних препаратів, а також дотримання спеціальної дієти і правильного способу життя.
Як тільки ви виявили в себе симптоми захворювання, відразу зверніться до дерматолога, ні в якому разі не займайтесь самолікуванням. Лише фахівець зможе провести грамотну діагностику і призначити правильний курс лікування.
Ви можете уникнути ускладнень, звернувшись до лікаря-дерматолога МЦ
« Оксфорд Медікал». Ми пропонуємо Вам найпрогресивніші методи лікування та досвід кращих фахівців в області дерматології . Ми працюємо, щоб ви були здорові!