Шановні пацієнти! Медичний центр «Оксфорд Медікал Львів», працює за двома адресами: проспект В. Чорновола, 45А, вул. Зубрівська, 21 (на Сихові).
Графік роботи: пн - сб з 9:00 - 19:00
Неділя з 11:00 - 16:00

Екзема

Екзема - хронічне запалення поверхневих шарів шкіри, яке характерне схильністю до рецидивів. Це досить поширена недуга - 30-40 % шкірних захворювань припадає саме на екзему. Медицині не відомі випадки інфікування цією хворобою, її відмінною рисою є генетична, спадкова схильність.

Про появу екземи свідчать пухирці, які у великій кількості з'являються на запаленій шкірі. Пухирцям властиво зливатись між собою, вони розкриваються, стаючи схожими при цьому на бульбашки води, що кипить. Через деякий час у місці, де були пухирці, з’являється кірка або мокрі ділянки запалення.

ПРИЧИНИ РОЗВИТКУ ЕКЗЕМИ

• Спадкова схильність до виникнення алергічної реакції;

• Імунні порушення;

• Ендокринні хвороби;

• Хвороби шлунково - кишкового тракту, печінки, а також мікози стоп;

• Стреси. Доведено, що величезну роль при виникненні екземи грає душевний стан людини, тобто розвиток екземи провокується стресами, нервовими потрясіннями та ін.

• Професійні фактори - робота на металургійних заводах, хімічних підприємствах, у фармацевтичних і харчових галузях, - можуть викликати розвиток професійної екземи. Причому, зазвичай, реакція на якісь конкретні речовини, які застосовуються у виробництві, виникає не відразу, а розвивається з часом, але потім набуває стійкого характеру.

ФОРМИ ЕКЗЕМИ

Залежно від причини виникнення, локалізації та специфіки шкірних проявів, виділяють такі форми екземи:

• Справжня екзема. Починається з еритеми - почервоніння шкіри, яке не має виразних кордонів. Висипи, як правило, симетричні і можуть поширюватися на шкіру рук і ніг, тулуба і т.д.

• Мікробна екзема. Розвивається в результаті якоїсь інфекції - наприклад, стафілококової або стрептококової, особливо при зниженні імунітету. Її прояви виглядають як асиметричні, чітко виражені, полущені ділянки, вкриті кірками. Нерідко мікробна екзема виникає по периферії трофічної виразки гомілки, свища, рани, яка довго не загоюється.

• Дитяча екзема. Як правило починається з висипу на шкірі обличчя, волосистій частини голови, звідки поширюється на інші ділянки тіла. Висипи можуть також виникати в зоні сідничних та пахово- стегнових складок.

• Себорейна екзема. Виникає на ділянках шкіри, багатих сальними залозами - обличчі, волосистій частині голови, за вушними раковинами, в області грудей, між лопатками. Для неї характерна наявність жирних жовтуватих лусочок.

• Професійна екзема. Вражає відкриті ділянки шкіри (кисті, передпліччя, шию та обличчя), які в першу чергу піддаються шкідливому впливу хімічних подразників. Зміна роботи і припинення контакту з шкідливими факторами нерідко веде до зникнення висипу.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЕКЗЕМИ

У коло завдань лікаря - дерматолога МЦ « Оксфорд Медікал » входить, в першу чергу, визначення причин виникнення хвороби. Діагностику екземи в нашій клініці починають з комплексної оцінки організму. Безпосередньо в клініці проводиться забір дослідного матеріалу, що дозволяє швидко отримати точні результати всіх необхідних аналізів. Лікарі - дерматологи нашої клініки визначають форму захворювання, його стадію, ступінь розвитку. Враховуються також фізіологічні особливості організму пацієнта.

Далі складається індивідуальна терапевтична програма, яка включає місцеве і медикаментозне лікування, використання комплексу відновлювальних препаратів, а також дотримання спеціальної дієти і правильного способу життя.

Як тільки ви виявили в себе симптоми захворювання, відразу зверніться до дерматолога, ні в якому разі не займайтесь самолікуванням. Лише фахівець зможе провести грамотну діагностику і призначити правильний курс лікування.

Ви можете уникнути ускладнень, звернувшись до лікаря-дерматолога МЦ

« Оксфорд Медікал». Ми пропонуємо Вам найпрогресивніші методи лікування та досвід кращих фахівців в області дерматології . Ми працюємо, щоб ви були здорові!

( Рейтинг: 4.63, голосів: 43 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар дерматолог I категорії, лікар УЗД: Марутяк Оксана Степанівна
Марутяк Оксана Степанівна Лікар дерматолог I категорії, лікар УЗД
Лікар дерматолог I категорії, лікар УЗД: Марутяк Оксана Степанівна
Марутяк Оксана СтепанівнаЛікар дерматолог I категорії, лікар УЗД

інформація про лікаря

 • 1997р. – Львівський національний медичний університет ім.Д.Галицького, «Лікувальна справа».

 • 2003 р. – Стажування на базі ФПДО ЛДМУ, м. Львів, підтвердження сертифіката лікаря-дерматолога.

 • 2007 р. – Факультет післядипломної освіти ЛНМУ-2007р., м.Львів. Спеціаліст, лікар УЗД

 • 2008 р. – Стажування на базі ФПДО ЛДМУ, м. Львів, підтвердження сертифіката лікаря-дерматолога.

 • 2010 р. – Семінар «PHITOGEN: пілінг-системи: рішення 21 століття» теоретична та практична база хімічних пілінгів,  м. Львів

 • 2013 р. – Стажування з дерматології на базі ФПДО ЛДМУ, м. Львів. Підтвердження сертифіката лікаря-дерматолога.

 • 2015р. - Стажування із спеціальності УЗД на базі ФПДО ЛНМУ, м.Львів. Підтвердження сертифіката лікаря УЗД. Участь у конференції  “Медична турбота про якість жіночого здоров я в різні періоди життя”, м.Киів.

 • 2016 р. – курси “Дерматоскопія новоутворень шкіри”, базі інституту    дерматокосметології, м.Київ. Майстер-клас «Мезококтейлі МЕЗОФАРМА», м. Львів. Семінар «Ін'єкційна та апаратна мезотерапія. CLARENA», м. Львів.

 • З 2016 р. - дерматолог, лікар УЗД МЦ "Оксфорд Медікал Львів"

 • 2016р. – конференція «11-ті Київські дні».

 • 2017 р. - конференція «12-ті Київські дні».

 • Член ассоціації дерматологів України.

показати повний текст

відгуки
Іван 07-10-2021 Хочу подякувати Хачатуряну Ю.Ю. Потрібно було видалити родимку, консультація була максимально хороша, лікар доступно розповів та провід огляд. Саме видалення пройшло чудово та швидко. Лікарні макимально професійний та доброзичливий. Рекомендую

відділення: Дерматологія

Ніна 27-12-2015 Доброго дня, хочу виразити велику подяку лікарю по естетичній медицині Наталі Володимирівні. Це фахівець з великої літери, вона знаходить підхід до кожного пацієнта. Після її процедур по Vela Shape і мезотерапії ти відчуваєш піднесений настрій, покращення самопочуття а головне ти бачиш ефект з кожною процедурою все більше і більше. Але ефект бачиш не тільки ти але і довкола тебе люди, що у тебе покращилась фігура. Хочу відокремити дві дії як процедури по Vela Shape які приємні і приводять твою фігуру у підтягнутий стан і зменшення прояви целюліту. І другу процедуру мезотерапію яку ми проводили по тілу для зменшення розтяжок і після 4 процедур вони дійсно зменшились і почали розгладжуватись, хоча у моєму випадку я вже думала що їх тільки операція зможе забрати. Велике дякую Наталя Володимирівна, що ви є і я обов"язково до вас прийду вже за новим курсом покращення себе зовні.

відділення: Дерматологія

Кузьменко Вероніка 02-10-2015 Хочу сказати велике дякую лікарю косметологу Руслані Михайлівні.Такою проблемою як купероз хворію дуже давно.Ніяк не могла наважитись забрати його апаратним методом.Лікар все коректно, професійно пояснила, розказала мені який має бути догляд за шкірою мого типу.Видалила мені апаратно судинні зірочки ,такого класного результату я не очікувала.Я дуже вдячна!!!!! Тепер можу виходити з дому без пудри, та тональних кремів.ЩЕРАЗ ДУЖЕ ДЯКУЮ!!!!!

відділення: Дерматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Роман

  відділення: Дерматологія

 • Наталія

  відділення: Дерматологія

 • Роман

  відділення: Дерматологія

 • Наталія

  відділення: Дерматологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом