Лише 450 грн консультація лікаря: гінеколога, уролога, проктолога, кардіолога
Акція діє з 10.07 по 31.07.2024 р.

Компютерна томографія легень у Львові

Тривалий кашель, біль в грудях, задишка, періодичне підвищення температури до 37-37,5°С. Ці симптоми можуть вказувати на патологію легень.

КТ вважають «золотим стандартом» діагностики легеневих захворювань. Якщо вас турбують вище перелічені симптоми, рекомендуємо звернутися по медичну допомогу. Високоточна променева діагностика у клініці Оксфорд Медікал Львів допомагає виявити патології легень на початкових етапах їх появи. Завдяки вчасному обстеженню можна підібрати ефективні методи лікування та попередити серйозні ускладнення захворювань.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

ЩО ТАКЕ КТ?

Комп’ютерна томографія (КТ) – це високоінформативний, швидкий та безпечний метод променевої діагностики. КТ пошарово візуалізує тканини легень, що дозволяє отримати детальні позрізові знімки органу для вивчення його тривимірної моделі. Якщо потрібно швидко отримати дані для встановлення точного діагнозу, рекомендуємо зробити КТ легень.

У клініці Оксфорд Медікал Львів КТ легень проводять на сучасному томографі Siemens Somatom Go.UP 2023 року, який здійснює 64 зрізи зображення високої якості при мінімальному променевому навантаженні. Це допомагає помітити навіть мінімальні відхилення в анатомії легень. Апарат виявляє новоутворення розміром від 1 мм.

КТ легень можна зробити як з контрастною речовиною, так і без неї. Лікар обирає оптимальний варіант індивідуально для кожного пацієнта.

Комп’ютерну томографію легень з введенням контрасту використовують з метою підсилення інформативності обстеження. Контрастна речовина виконує роль своєрідного «барвника», який краще допомагає фахівцеві відрізнити здорові тканини від нездорових.

ПОКАЗИ ДО ПРОВЕДЕННЯ КТ ЛЕГЕНЬ

Терміново проконсультуйтеся з лікарем та запишіться на КТ легень, якщо у вас підозра на:

 • запальне захворювання легень (пневмонія);
 • інфекційне захворювання легень (туберкульоз);
 • доброякісні та злоякісні новоутворення;
 • травми грудної клітки;
 • порушення легеневого кровообігу;
 • бронхіт.
 • 1-2 рази на рік рекомендовано робити КТ легень курцям, пасивним курцям та всім, хто має постійний контакт з канцерогенами.

Для оцінки результату лікування лікар може призначити контрольне КТ-дослідження.

ПРОТИПОКАЗИ ДО ПРОВЕДЕННЯ КТ ЛЕГЕНЬ

Перед проведенням КТ рекомендовано проконсультуватися зі спеціалістом. КТ легень з контрастом лікарі можуть призначати з обережністю або не рекомендують робити у таких індивідуальних випадках: вагітність (особливо перший триместр), цукровий діабет, алергія на йод, хронічна ниркова недостатність, наявність металевих імплантів у тілі, виражене ожиріння, деякі захворювання щитоподібної залози, тяжкий стан пацієнта.

У медичному центрі Оксфорд Медікал Львів спеціалісти використовують лише сертифіковані препарати для проведення КТ з контрастом. Зазвичай вони добре переносяться пацієнтами та виходять з організму природним шляхом протягом 1-3 днів.

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО КТ ЛЕГЕНЬ

Особливої ​​підготовки для проходження КТ легень без контрасту немає. Перед обстеженням потрібно лише зняти всі металеві прикраси.

У випадку проведення КТ легень з використанням контрастної речовини, повідомте лікаря, якщо у вас алергія на йод та молюсків, хворієте на цукровий діабет, маєте ниркову або серцеву недостатність. Також деяким пацієнтам може знадобитися аналіз крові (щоб лікар зміг оцінити стан нирок), визначення рівня цукру в крові, електрокардіограма або вимірювання тиску.

За 4-6 годин до обстеження з контрастом не рекомендовано їсти. Також не можна вживати газовану воду. Відмовтеся від куріння за кілька годин до обстеження.

ЯК ПРОХОДИТЬ КТ ЛЕГЕНЬ

Процедура абсолютно безболісна. Пацієнт зручно лягає на спеціальному столі, навколо якого розташоване кільце томографа. Під час обстеження рентгенівські промені скеровуються у потрібну ділянку тіла. Інформація передається на комп’ютер, в результаті чого імпульси перетворюються на томограми – пошарові зображення. Зверніть увагу, що під час обстеження важливо не рухатися.  

КТ легень без контрасту триває до 5 хвилин, з контрастом – близько 20 хвилин.

Аналіз результатів КТ легень проводить лікар-радіолог. При виявленні патологічних змін спеціаліст описує їх у висновку дослідження. Результати КТ пацієнт отримує на цифровому носії або плівці.

КТ ЛЕГЕНЬ І МРТ ЛЕГЕНЬ: У ЧОМУ РІЗНИЦЯ?

КТ і МРТ – різні методи променевої діагностики. Вони мають різні покази та кожен з них має свою діагностичну цінність.

Відмінність між КТ та МРТ полягає у різних видах енергії, які використовуються для дослідження. Для комп'ютерної томографії застосовують рентгенівські промені, а для магнітно-резонансної – радіочастотне випромінювання та електромагнітне поле.

Комп’ютерна томографія дозволяє оцінити анатомію органів, а магнітно-резонансна – ще й додатково їхню молекулярну структуру. КТ краще візуалізує кісткові тканин та внутрішні органи, що мають щільну структуру тканин, а МРТ підходить для діагностики головного мозку, судин та м'яких тканин.

Лікар індивідуально визначає яке дослідження буде інформативнішим при діагностиці захворювань легень у кожному окремому випадку.

ЧОМУ ВАРТО ЗАПИСАТИСЯ НА КТ ЛЕГЕНЬ В ОКСФОРД МЕДІКАЛ ЛЬВІВ

Якщо потрібно на ранніх стадіях діагностувати патології легень, обирайте комп’ютерну томографію в Оксфорд Медікал Львів. Відділення променевої діагностики – це місце, де вдало поєдналися сучасні технології та експертність лікарів-рентгенологів для того, щоб ви були здоровими.

Ми забезпечуємо нашим пацієнтам:

 • діагностику сертифікованим обладнанням експертного класу за міжнародним стандартом;
 • високий європейський рівень медичного сервісу;
 • зручне розташування клініки в центрі міста, з власною парковкою;
 • можливість записатися на діагностику навіть на вихідних.

Сучасне відділення променевої діагностики розташоване у новій клініці Оксфорд Медікал на вул. Раппапорта, 2.

Якщо турбує кашель, задишка, дискомфорт у грудях, не зволікайте.

Для запису на КТ легень заповніть форму на сайті, або телефонуйте:

(032) 245 00 00, (050) 245 00 00

Пишіть на viber 068 450 00 00

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом