ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Гастритом називають захворювання, коли запалюється слизовий шар шлунку, внаслідок чого порушується функціонування органу. Гастрит буває гострим або хронічним. Існує чимало різних форм гастритів за проявами, за локалізацією і за перебігом захворювання. На жаль, сьогодні цей недуг – захворювання століття, ним страждає дуже високий відсоток населення різного віку. Статистика каже, що гастритом хворіє кожен другий в нашій країні.
ЧОМУ ВИНИКАЄ ГАСТРИТ?
Основними причинами виникнення гастриту є:
неправильне харчування, та неякісне пережовування продуктів харчування, низька якість продуктів, котрі ми вживаємо, завелика кількість гострого та маринованого у раціоні, а також замала кількість гарячого в їжі;
відсутність сніданків, постійні перекуси під час руху;
відсутність режиму харчування або його недотримання;
вживання завеликої кількості їжі перед сном;
прийом антибіотиків, сульфаніламідів, чи інших ліків, котрі подразнюють слизову шлунка;
шкідливі звички;
інтоксикації, викликані захворюваннями нирок;
спадковість;
хронічна перевтома;
постійні стреси, також є однією з головних причин гастриту.
Найчастіше збудником хвороби стає Helicobacter pylori – бактерія, котра розчиняє захисний слиз шлунку, інфікуючи його, внаслідок чого на слизову потрапляє шлунковий сік. Це викликає опіки слизової оболонки шлунку, утворює виразки та запалення. Крім того, ця бактерія також продукує токсин, внаслідок чого гинуть клітини шлунку.
ЯКІ СИМПТОМИ ГАСТРИТУ?
Основними симптомами гастриту називають:
ниючі або гострі болі у животі (верхньому відділі);
дискомфортне відчуття важкості в животі після прийому їжі;
здуття живота, нудота, блювота, шлункові розлади;
печія, неприємний запах з роту;
зниження або навіть втрата апетиту, зменшення ваги тіла.
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ГАСТРИТУ
Клініка «Оксфорд Медікал» використовує найсучасніші методи діагностики, які дозволяють поставити достовірний діагноз швидко і без жодних проблем. Бактерія Helicobacter pylori в слизовій, швидко виявляється нашими експертами завдяки різноманітним лабораторним та мікробіологічним дослідженням.
Які дослідження потрібно провести, щоб гастроентеролог поставив точний достовірний діагноз?
Зазвичай, це:
Лікування гастриту включає:
строга дієта: повне утримання від їжі протягом перших днів хвороби, далі – легке харчування (теплі страви, нежирна їжа);
необхідні ліки, котрі дозволять знизити кислотність в шлунку;
антибіотики, котрі знищують Helicobacter pylori.
Щоб переконатися у ефективності лікування, назначають повторну гастроскопію, а також обстеження для виявлення бактерії. Що стосується пацієнтів з часто повторенням перебігу захворювання – то їм рекомендується, залишатись на диспансерному спостереженні і приходити на обстеження до лікаря-гастроентеролога не рідше, ніж один раз на 6 місяців.