ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Серце – двигун нашого організму. Скорочення серцевого м’язу протягом цілого життя людини забезпечує кровообіг. Найменше звуження просвіту судин призводить до зменшення забезпечення серця киснем. І це призводить до патологічних станів – ішемічної хвороби серця (ІХС).
ПРИЧИНИ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ
Головною причиною ІХС є утворення на внутрішніх стінках судин холестеринових бляшок, які звужують просвіт для току крові. Серце недоотримує достатню кількість крові і сигналізує про це болем за грудиною. Це перший дзвіночок ішемічної хвороби серця. Факторами ризику розвитку цієї хвороби є:
високий артеріальний тиск (більше 140/90 мм рт. ст.);
надлишкова вага;
куріння;
цукровий діабет;
регулярне вживання алкоголю;
недотримання правил здорового харчування;
генетична схильність;
емоційні навантаження, постійний стрес;
малорухливий спосіб життя;
вік.
Розвиток цієї хвороби легко попередити, якщо відповідально ставитися до свого здоров’я, намагатися дотримуватися правил профілактики, зміцнювати імунну систему свого організму.
ЯК РОЗПІЗНАТИ ХВОРОБУ?
Ішемічна хвороба серця розвивається поступово і довший час розпізнати її важко. На початку відчувається дискомфорт у грудях або спині під час ходьби, певних фізичних або емоційних навантажень, який минає при припиненні напруги. Хворим допомагає прийом нітрогліцерину.
Наступні відчуття також можуть свідчити про ІХС:
біль неясного походження в руці, спині, нижній щелепі;
підвищене серцебиття;
задишка;
аритмія серця;
слабкість і запаморочення;
головні болі;
збільшена пітливість.
Нехтувати цими ознаками не можна – хвороба розвивається далі, напади болю стають частішими та тривалішими. Артерії вже уражені, звужені, закупорені і не забезпечують достатній приплив крові до серця.
ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ІХС
Для того, щоб діагностувати ішемічну хворобу серця потрібно в першу чергу звернутись до лікаря, який на прийомі опитає щодо симптомів, огляне і виявить зовнішні ознаки ІХС. Далі призначаються певні дослідження:
При потребі призначаються більш поглиблені обстеження.
Подолати хворобу можна, якщо вчасно звернутись до лікаря. Лікування спочатку медикаментозне, а також потрібно змінити спосіб життя – збільшити під наглядом лікаря фізичні навантаження (плавання, їзда на велосипеді, біг, взимку лижі). Якщо ж не лікувати захворювання – з часом буде потрібне хірургічне втручання. Основною небезпекою ІХС є напад тривалої серцевої «жаби» (болю, стенокардії), який може призвести до інфаркту міокарда і можливо раптової смерті.
Дотримання у повсякденному житті правил здорового харчування, виключення куріння, алкоголю, зменшення маси тіла, зменшення стресових ситуацій, повноцінний сон та відпочинок, регулярні фізичні вправи – прості правила запобігання ішемічній хворобі серця.
Якщо ж хвороба вже дала про себе знати – обов’язково звертайтесь до лікаря і не займайтесь самолікуванням.
Телефонуйте для запису на прийом та обстеження у кардіологічному відділення клініки «Оксфорд Медікал» у Львові за номерами: (032) 245 00 00, (050) 245 00 00.
Також ви можете заповнити форму на нашому сайті.