ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Артеріальним тиском характеризується стан кровоносної системи організму. Нормальний артеріальний тиск у здорової людини повинен бути не вище ніж 130/85 мм.рт.ст.
Артеріальна гіпертензія (гіпертонія) – це підвищений тиск, хвороба, коли показники тиску постійно є підвищеними – понад 140/90.
ЧОМУ ПІДВИЩУЄТЬСЯ АРТЕРІАЛЬНИЙ ТИСК?
Визначити точні причини захворювання є досить складним завданням. Проте, існують так звані фактори ризику, котрі можуть спровокувати ріст артеріального тиску та подальший розвиток проблеми:
часте вживання солоних та жирних продуктів, неправильний раціон;
одним з основних ризиків є ожиріння;
шкідливі звички, такі як куріння та алкоголь;
сидячий спосіб життя;
захворювання серця;
низький рівень калію та магнію в організмі;
захворювання нирок та інших органів;
деякі ліки можуть вплинути на розвиток хвороби (наприклад, деякі препарати для схуднення).
Проте, існують причини, котрі ми контролювати не можемо – до прикладу, вікові зміни, спадкова схильність.
CИМПТОМИ ПІДВИЩЕННЯ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ
Артеріальний тиск може підвищитися без відчутних симптомів. Це явище є досить небезпечним, адже в такому разі людина не поспішає починати лікування. Варто звернути увагу на такі ознаки:
Якщо у людини стабільна гіпертонія, то можуть виникати проблеми з зором, тривожність, можливий розвиток таких різних ускладнень як інфаркт міокарда та інсульт. Все це зумовлене ушкодженням серця, очей, нирок та, що найважливіше, головного мозку.
Якщо захворювання виникає у молодому віці, то воно може дати поштовх для розвитку іншим хворобам серця – серцева недостатність, інфаркт. Саме тому підвищений артеріальний тиск потребує вчасного та ефективного лікування.
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ГІПЕРТОНІЇ
Для того, щоб впевнитися у наявності хвороби, одного вимірювання тиску буде недостатньо. Якщо тиск є зависоким, потрібно вимірювати його протягом деякого часу – мінімум 2 рази на день протягом двох тижнів. Після цього контролюють стан органів, на які може впливати дане захворювання – нирки, серце, очі, кровоносні судини.
Часто назначається ЕКГ, ехокардіографія, необхідним також є аналіз сечі, холестерину та інше.
Якщо гіпертонія є важкою, то негайно потрібно звернутися до спеціаліста! Лише досвідчені лікарі можуть обрати необхідні ліки, визначити їх дозування. Ін’єкції використовують у випадках, коли необхідний швидкий ефект – при невідкладній госпіталізації та стаціонарному лікуванні. Дуже важливим є запобігання розвитку серйозних ускладнень – аневризму аорти, інсульту, гострої серцевої недостатності, інфаркту міокарду тощо.
Важка гіпертонія може призвести до серйозних наслідків! Саме тому лікарі рекомендують не займатись самолікуванням, а звертатись за допомогою до спеціаліста одразу після виявлення проблеми! З тиском не можна легковажити!
Запис до лікаря-кардіолога в МЦ «Оксфорд Медікал Львів» проводиться за телефонами:
(050) 245 00 00,
(032) 245 00 00
Чи через з форму на нашому сайті.