Окрім того, що захворювання щитовидної залози є одними з найпоширеніших, вони є ще й справді небезпечними.
Оскільки щитовидна залоза є одним із найважливіших органів внутрішньої секреції, дуже важливо звертатись до лікаря при найменшій підозрі на проблеми що з нею пов’язані. Тироксин і трийодтиронін – це гормони, котрі виділяє щитовидна залоза. Вони відіграють велику роль у регулюванні обміну речовин, а також відповідають за вироблення необхідної організму енергії. При зміні рівня секреції тиреоїдних гормонів є ризик розвитку патологій. Тоді страждають абсолютно всі системи організму.
До хвороб щитовидної залози належать: гіпотиреоз, мікседема, тиреотоксикоз, аутоімунний тиреоїдит, аденома, безедова хвороба, зоб та навіть рак. І це ще не повний перелік.
ВИНИКНЕННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ
Існує безліч факторів, котрі впливають на розвиток патологій. Серед них:
брак йоду в організмі;
ангіни, грип, застуди;
алергічні реакції;
частий стрес;
генетика;
запальні процеси у нирках;
шкідливі фактори навколишнього середовища;
психологічні перевантаження;
неправильне харчування;
недостатня кількість вітамінів;
радіоактивне опромінення.
СИМПТОМИ ЗАХВОРЮВАНЬ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ
Існує декілька захворювань щитовидної залози, котрі трапляються найчастіше.
Гіпертиреоз. Симптоми:
Гіпотиреоз. Симптоми:
Базедова хвороба. Симптоми:
Одним із основних симптомом більшості хвороб є дискомфорт в ділянці щитовидної залози, її збільшення та набряк. Потрібно звернути увагу на очі – екзофтальм, а також на зміну серцебиття (його уповільнення або пришвидшення). Найбільш небезпечним захворюванням є рак щитовидної залози, оскільки пацієнт не відчуває жодних змін у своєму фізичному здоров’ї, а ознаки хвороби виявляються під час огляду.
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ХВОРОБ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ
У клініці «Оксфорд Медікал» діагностика патології проходить наступним чином: визначення скарг пацієнта, складається анамнез, далі – ультразвукове дослідження та аналіз на гормони. У разі необхідності проводять також біопсію щитовидної залози.
Головним завданням лікування є в нормалізація роботи залози. Для цього потрібно усунути вплив негативних факторів, після чого можна починати лікування.
Дуже часто лікування захворювань щитовидної залози стає проблемним, оскільки пацієнти довго не відчувають жодних симптомів. Саме тому ендокринологи рекомендують кожного року робити профілактичне УЗД щитовидної залози.
Патології щитовидної залози набагато легше усунути на початкових її проявах, тому при найменшій підозрі рекомендуємо звертатися до лікаря.
Запис до ендокринолога МЦ «Оксфорд Медікал» проводиться за телефонами:
(050) 245 00 00, (032) 245 00 00.
Також ви можете заповнити форму на нашому сайті.