В квітні:
- 280 грн - прийом гінеколога при записі на УЗД органів малого тазу
- проводимо КТ, МРТ, рентген

Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

"Скажи мені, що ти їси, і я скажу, чим ти хворієш" - Гіппократ

За даними досліджень, стан здоров'я людини на 15% залежить від медичних служб, на 15% від  генетичних особливостей, а 70% визначається способом життя і харчуванням.

 

Залишатися довгі роки молодим, активним, життєрадісним і здоровим хоче кожен з нас. Тільки про те, що берегти своє здоров'я потрібно з молодих років, замислюється далеко не кожен. І даремно! Адже набагато легше зберегти своє здоров'я, ніж потім докладати багато зусиль, щоб його повернути. Одним з показників якості нашого життя є здорове харчування на кожен день - запорука здоров'я і довголіття.

ЯКЕ ЗНАЧЕННЯ ПРАВИЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ ЗДОРОВ'Я?

Харчування є найважливішою фізіологічною потребою людини. Від того, як організовано наше харчування, залежить багато чого:

  • колір волоссята його ріст;

  • сексуальне лібідо;

  • Наш особистий запах;

  • фігура, але звичайно головне – це здоров'я.

Здоров’я треба берегти ще поки ти молодий, тому кладемо край понурим дієтами, безмежному поїданню смаколиків і починаємо новий етап нашого життя під гаслом правильного харчування!

Правильне (здорове) харчування є невід'ємною частиною здорового способу життя, основні правила якого повинні закладатися з самого дитинства і дотримуватися яких необхідно протягом усього життя. На жаль, в даний час в нашій країні зростає кількість людей, що мають надлишок маси тіла і страждають ожирінням. Ця проблема найбільш актуальна в даний час по відношенню до дітей і молоді, тому що від зайвої ваги і ожиріння страждають майже 30% населення, половині з них немає і 18 років. Найпоширенішою причиною такої ситуації є аліментарна, тобто банальне переїдання в силу сформованих звичок в сім'ї.

 

Досить часто батьки перегодовують дитини, пропонуючи йому порції за обсягом перевищуючі вікові, а також віддаючи перевагу використанню в харчуванні напівфабрикатів або фаст-фуду. Аналогічна ситуація досить часто присутня в харчуванні школярів та студентів, які відмовляючись від організованого харчування в шкільних і студентських їдалень, віддають перевагу чіпсам, хот-догів, солодких газованих напоїв. Досить часто діти, як і дорослі «заїдають» проблеми, пов'язані з навчанням, взаєминами в сім'ї та колективі.

 

І виходить, що з одного боку в раціоні переважає надмірно калорійна їжа, що містить велику кількість насичених жирів, холестерину, рафінованого цукру, солі, а з іншого боку - недостатній вміст в раціоні поліненасичених жирів, складних вуглеводів, харчових волокон, мінералів, вітамінів.

 

Надлишок насичених жирів є основною причиною підвищення рівня холестерину в крові, що призводить до атеросклеротичних змін стінок кровоносних судин, погіршення кровопостачання органів і тканин, розвитку ішемічної хвороби серця, захворювань периферичних артерій, ризику виникнення судинних катастроф - інфаркт міокарда та мозкового інсульту.

Збільшення в харчуванні легкозасвоюваних вуглеводів в поєднанні з малорухливим способом життя призводить до ожиріння, яке в свою чергу, сприяє виникненню інсулінозалежного цукрового діабету (його поширеність в три рази вище у повних людей в порівнянні з людьми з нормальною вагою), жовчнокам'яної хвороби.

Дегенеративно-дистрофічних захворювань опорно-рухового апарату (деформуючий остеоартроз, остеохондроз та ін) і варикозного розширення вен. Також надлишкова маса тіла викликає передчасне старіння організму на 5-6 років, скорочує тривалість життя на 4-11 років.

ЩО Ж ТАКЕ ПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ?

Правильне харчування без перебільшення є запорукою нашого здоров'я. Яким же повинен бути наш щоденний раціон, щоб самопочуття непогіршувалось, і ми відчували себе здоровими і бадьорими? Головні принципи здорового харчування сформульовані експертами Всесвітньої системи охорони здоров'я:

  • вживати їжу, головне щоб в основі лежали продукти рослинного походження, а не тваринного;
  • їсти кілька разів на день різноманітні овочі і фрукти. Рекомендовано в свіжому вигляді та ті що виросли в даному регіоні (не менше 400гр в день);
  • контролювати споживання жирів;
  • замінювати жирні м'ясо та м'ясні продукти бобами, рибою, можливо м'ясо але дієтичне;
  • вживати молоко і молочні продукти з низьким вмістом жиру;
  • вибирати їжу з низьким вмістом солі;
  • скорочувати споживання цукру, солодощів і солодких напоїв;
  • готувати їжу без жиру. Придбайте або ж замовте у вигляді подарунку пароварку. Задопомогою цього чудового пристрою Ви можете приготувати улюблені страви зберігаючи їх корисні речовини, і при цьому вона захищає від шкідливих жирів.
  • підтримувати рекомендовану вагу вашого тіла задопомогою фізичних навантажень( рекомендовано щоденних).

Ми згодні що таким планом дотримуватися досить складно тому також пропонуємо полегшений варіант, але також і правильний адже головне почати:

  1. Мінімальна термообробка. В овочах, фруктах і злаках знаходиться багато корисних для нашої життєдіяльності речовин. Тому потрібно намагатися якомога менше піддавати їх термічній обробці. Готувати на пару, грилі.
  2. Обмеження шкідливих продуктів. Цукор, сіль і спеції в помірних кількостях вживати можна, щоб їжа, і т життя не здавалися прісними. Однак не варто зловживати.
  3. П'ємо соки. Не тільки фруктові, але і овочеві соки вельми і вельми корисні для нашого здоров'я. Потрібно випивати в день хоча б один стаканчик свіжого смачного соку. Однак не варто забувати про протипоказання, якщо у вас є проблеми зі здоров'ям.
  4. Дотримуємося міру в їжі. Переїдання позначається не тільки на красу нашої фігури, але і на загальному самопочутті. Тому харчуватися потрібно часто, але по-трошки.
  5. Режим харчування. Це ще один наріжний камінь у твердженні про те, що правильне харчування запорука здоров'я. Їсти потрібно в одні і ті ж години, не поспішаючи і їжу потрібно ретельно пережовувати.

Недавніми дослідженнями показано, що регулярна фізична активність помірної інтенсивності може продовжити життя людині на 3-5 років.

НА ШЛЯХ ЗДОРОВ’Я!

Ну, що ж здорове раціональне харчування, регулярні заняття фітнесом, відмова від шкідливих звичок, прогулянки на свіжому повітрі допоможуть вам довгі роки залишатися бадьорим, здоровим, активним і життєрадісним!

 

Але найголовніше, дотримуйтесь помірності у всьому. Не варто змушувати себе до нелюдських умов, проте й ставитись до свого харчування безвідповідально також категорично не можна. Довголіття, здоров’я та краса - у ваших долонях,хоча правильніше у вашій тарілці. А що з нею робити та яким соусом заправляти, вирішувати вам! Геть надмірність в їжі і зайві кілограми!


( Рейтинг: 2.78, голосів: 32 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом