Face&Body: Конгрес краси та нових технологій
Варикозна хвороба нижніх кінцівок (або варикоз) – це хронічне, доволі поширене у світі, захворювання вен ніг, яке виникає майже у 20-25% дорослого населення.
При варикозі внаслідок низки факторів розвивається стійка й незворотна зміна поверхневих вен на ногах при якій вени розширюються, видовжуються, стають звивистими, а пізніше перетворюються на м’які болючі вузлики.
Серед основних факторів виникнення варикозу ніг є:
Серед механізмів розвитку варикозу найбільш важливими є слабкість венозної стінки та порушення роботи венозних клапанів. Внаслідок цього виникає так званий венозний рефлюкс (зворотній рух крові – від серця до периферії) що на початку захворювання призводить до перерозтягнення і видовження вен, і пізніше – формування варикозних вузлів.
Варикозну хворобу лікують хірурги, а точніше лікарі більш вужчої спеціалізації – флебологи (від дав.-гр. φλεβός – вена). До компетенції флеболога входить діагностика та лікування захворювань вен (варикозу та його ускладнень – виникнення тромбів вен та виразок на шкірі ніг).
Під час первинної консультації лікар-флеболог спочатку уважно вислухає Ваші скарги, вияснить іншу необхідну інформацію про Ваше захворювання.
Далі він огляне Ваші ноги, пропальпує судини, оцінить наявність чи відсутність набряків, зміни кольору та щільності шкіри, перевірить пульсацію судин у відповідних точках, проведе певні функціональні проби для визначення ефективності роботи венозних клапанів і оцінки кровотоку у венах ніг. Після цього лікар скерує Вас на відповідні аналізи та додаткові методи обстеження, основним серед яких є доплерографія та дуплексне сканування судин, а простіше – на УЗД судин ніг. При потребі – лікар призначить попереднє лікування.
Під час повторної консультації лікар повторно огляне Вас, оцінить динаміку змін, проведе інтерпретацію результатів Ваших аналізів та додаткових методів обстежень. Далі призначить лікування а, при потребі – скерує на операційне втручання.
Для правильної та об’єктивної постановки діагнозу при варикозному розширенні поверхневих вен ніг та його ускладненнях а також з метою передопераційної підготовки пацієнту необхідно здати низку аналізів та пройти додаткові обстеження. Зокрема:
У залежності від стадії захворювання варикоз лікують як консервативними, так і операційними методами.
На початкових етапах хвороби, коли у пацієнта є ознаки хронічної венозної недостатності, як підґрунтя наступного виникнення варикозного розширення вен, зокрема, наявність – болю, дискомфорту і відчуття тяжкості в ногах, що зазвичай посилюється увечері, призначають консервативне лікування.
Воно включає в себе як загальні рекомендації, так і спеціальні рекомендації які спрямовані на поліпшення кровообігу в ногах, зміцнення венозної стінки і зменшення навантаження на вени.
Загальні рекомендації:
Спеціальні рекомендації:
У разі прогресування хронічної венозної недостатності, окрім попередніх скарг, у пацієнтів з’являються видимі ознаки варикозу.
Спочатку виникають телеангіектазії – стійке не запальне розширення дрібних судин шкіри (вен, венул, капілярів, артеріол), яке може бути лінійним, деревоподібним або у вигляді судинних «зірочок»;
Пізніше, коли у процес втягуються дещо крупніші вени, на різних ділянках ніг виникає ретикулярний варикоз – з’являються сині венозні сітки, які зазвичай неправильної форми і не випирають над поверхнею шкіри.
При такій стадії варикозної хвороби, окрім попередньо описаного консервативного лікування, призначають малоінвазивну процедуру – склеротерапію.
Акції
пр. В. Чорновола, 45А/9
Телефон:
(050) 245 00 00
(032) 245 00 00
(068) 245 0000 (Viber)
вул. Зубрівська, 21
Телефон:
(050) 245 00 00
(032) 245 00 00
(068) 245 0000 (Viber)
Раппапорта, 6
Телефон:
(050) 245 00 00
(032) 245 00 00
(068) 245 0000 (Viber)
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом