Пластика вух (отопластика) – це хірургічне втручання, спрямоване на усунення вродженого або набутого дефекту, корекції форми вуха. Вона може бути естетичною чи реконструктивною. Мета естетичної корекції – покращити зовнішність людини, виправивши косметичні недоліки – неправильну форму або асиметрію вушної раковини.
ПІДГОТОВКА ДО ОПЕРАЦІЇ
Підготовка до хірургічного втручання завжди починається з очної консультації у хірурга. Спеціаліст визначає покази до оперативного втручання, дає рекомендації, а також призначає день операції.
Корекція вух не вимагає особливої підготовки, проте рекомендується:
- За 2 тижні відмовитися від тютюнопаління або скоротити кількість сигарет, що викурюються. Тютюнопаління може негативно позначитися на загоєнні тканин у період реабілітації. Це стосується також прийому алкоголю.
- Припинити прийом аспірину та певних протизапальних препаратів. Вони можуть викликати підвищену кровотечу. Про всі препарати, у тому числі, БАДи, вітаміни, попередити фахівця.
- Перед операцією пацієнт здає аналізи у лабораторії клініки. За їхніми результатами приймається рішення щодо її проведення.
ПРОТИПОКАЗИ ПРОВЕДЕННЯ ОТОПЛАСТИКИ
Пластика вух має протипоказання як будь-яке оперативне втручання. Її проведення не рекомендується у таких випадках:
- онкологічні захворювання,
- тяжкі хронічні захворювання на стадії загострення,
- некомпенсований цукровий діабет,
- порушення згортання крові,
- імунодефіцитні стани,
- період вагітності, грудного вигодовування.
КОМУ ПОТРІБНО РОБИТИ ПЛАСТИКУ ВУХ?
Отопластика може бути рекомендована широкому колу пацієнтів, у яких є бажання або медичні показання для зміни зовнішнього вигляду вух. Пластика вух може бути як односторонньою, так і двосторонньою, залежно від індивідуальних потреб і бажаних результатів пацієнта.
ДІТИ
Після досягнення певного віку. Рекомендується проводити операцію не раніше, ніж дитина досягне віку 5-6 років, коли вушна раковина вже повністю сформована, а хрящова тканина досить зріла для корекції.
За наявності вроджених дефектів або деформацій вух. Такі як капловухість, асиметрія вух або інші аномалії, що можуть призвести до психологічних проблем через глузування однолітків. Отопластику можна проводити дітям з 6-7-ми років. До цього віку вже завершено формування вушних раковин. Однак важливо, щоб дитина психологічно була готова до операції.
ПІДЛІТКИ ТА ДОРОСЛІ:
Люди, які відчувають незадоволеність формою або розміром своїх вух і хочуть покращити свою зовнішність, можуть зробити отопластику для підвищення самооцінки і задоволеності собою.
Ті, хто має травми вух. Люди, які отримали травми вух, що призвели до зміни форми або розміру вушної раковини, можуть скористатися отопластикою для відновлення їхнього первісного вигляду. Після невдалих операцій на вухах пацієнти, які раніше перенесли хірургічні втручання на вухах із незадовільними результатами, такожможуть розглядати отопластику як спосіб корекції.