Задайте питання
Вдячні вам За ваше питання. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з ввами
Оберіть клініку, введіть ваш Email - наші співробітники зв'яжуться з Вами у найближчий час.
Відіслати
Передзвоніть мені
Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв`яжеться з вами
Введіть Ваше ім`я та номер телефону і наші співробітники з Вами зв'яжуться в самий найближчий час.
Відіслати
Записатись на прийом
Вдячні вам За ваше питання. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з ввами
Оберіть клініку, введіть ваш номер телефону - наші співробітники зв'яжуться з Вами у найближчий час.
Відіслати
укр Рус pl
МЦ Оксфорд Медікал Львов
(032) 245 00 00
 • Передзвоніть мені
  Передзвоніть мені Введіть Ваше ім`я та номер телефону і наші співробітники з Вами зв'яжуться в самий найближчий час.
  Відіслати
 • Записатись на прийом
  Записатись на прийом Оберіть клініку, введіть ваш номер телефону - наші співробітники зв'яжуться з Вами у найближчий час.
  Відіслати
 

Харчування гіпертоніка

13 .09. 2016

Правильне харчування, активний відпочинок, профілактичний візит до лікаря раз на рік – фундамент здорового життя, який людина використовує після сорока років. Через шалений темп, відсутність здорових звичок або просто лінь дехто ігнорує  такі поради і живе, як живеться.

Як харчування пов’язане з артеріальним тиском?

Олія, сметана, масло, жирне м’ясо, сало – продукти, які під час термічної обробки збагачуються ліпопротеїдами низької щільності (ЛПНЩ), тобто холестерином. Регулярно вживаючи у їжу такі страви, людина наражає себе на небезпеку. Яким чином? Потрапляючи у кровоток, холестерин не виводиться з нього, а залишається на стінках судин, позбавляючи їх еластичності.

Здорові і чисті судини здатні самі підтримувати необхідний тиск в організмі: якщо тиск крові збільшується, судина розширюється, і навпаки, якщо тиск падає, судини звужуються, і знову кров тече до серця під необхідним тиском. Але якщо стінки судин потовщені через те, що їх обліпили холестеринові бляшки, вони втрачають природню здатність звужуватись і розширюватись. Стінки стають товщими, судини вужчими і серцю, щоб проштовхнути по ним кров треба докласти більше зусиль, додати тиску.

Харчування для гіпертонікаhttp://img.youtube.com/vi/mpcBu8XJHPQ/hqdefault.jpgСекрети правильного харчування

Профілактика гіпертонії

У людини є межа, до якої організм сам компенсує недоліки недбалого способу життя. Якщо людина доглядає за здорьв’ям, компенсаторний механізм працюватиме до 60 років і більше. Проте в когось з дитячого віку не було режиму дня і збалансованого харчування, тому резервні можливості компенсації зникають вже у 25 років, і з’являються проблеми з підвищеним артеріальним тиском.

Середня тривалість життя українця 75-76, а 40 років – це екватор. Не залежно від самопочуття в цьому віці необхідно зробити контрольну перевірку:

 • моніторинг артеріального тиску;
 • консультація лікаря;
 • електрокардіограму (ЕКГ);
 • біохімічний аналіз крові;

Моніторинг артеріального тиску – це вимірювання артеріального тиску (АТ) двічі на день ранком і ввечері (при умові виявлення АТ більше ніж 140/90 міліметрів ртутного стовпчика). Якщо показники АТ, ЕКГ і крові хороші, тоді лікар порадить наступний профілактичний огляд через рік. Якщо ні, тоді призначить відповідне лікування

Корисні продукти при гіпертонії

Для контролю артеріального тиску лікар призначає курс медикаментів. Проте, корисні звички і низькохолестиринова дієта допомагають регулювати тиск природніми методами.

Продукти, що допомагають регулювати рівень холестерину:

Риб’ячий жир містить ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ), які допомагають очистити судини від холестерину.

Свіжі овочі та фрукти містять антиоксиданти і клітковину, активізують метаболізм. Морква і буряк містять калій і магній, що зміцнюють серцевий м’яз. Калина і глід багаті на аскорбінову кислоту і сприяють зниженню тиску крові, але самолікування настоянками з цих ягід небезпечно для життя.

Морська капуста багата йодом, який стимулює гормони щитоподібної залози (естрадіол), що активізує розпад і виведення холестерину.

Це не повний список продуктів і речовин, які допомагають боротись з підвищеним тиском у домашніх умовах. Правильно підібрати збалансоване харчування допоможе дієтолог або лікар-терапевт.

Запис на прийом до лікаря-терапевта «Оксфорд Медікал» у Львові по телефону (032) 245-00-00, (050) 245-00-00 або заповніть форму на сайті і вам зателефонують.

Рейтинг страницы:
9.96 из 10 , на основании 27 голосов
Вы не ввели ваше имя Имя может содержать только буквы Вы не ввели номер телефона Телефон слишком короткий Вы не заполнили капчу Вы не правильно заполнили капчу Вы не заполнили поле сообщения Вы не ввели email Вы не правильно ввели email Спасибо, наши менеджеры с вами свяжуться в ближайшее время
-->